Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A gumin és a tablettán kívül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gumin és a tablettán kívül milyen biztonságos fogamzásgátlók vannak?

Figyelt kérdés
Sajnos nem szedhetek tablettát, mert az orvos nem írja fel (elmúltam 18) a barátom viszont még a gumi gondolatától is lankad... Hogy tudna ráhangolódni vagy milyen fogamzásgátló módszert, tudtok?
2008. jún. 17. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mi az, hogy nem írja fel? Valamilyen betegség miatt??? Ha nincs semmilyen betegséged(trombózis, stb.), akkor 18 éves kor után fel kellene írnia. Szerintem keress egy másik orvost! Mert a hüvelytabletták, és kúpok, krémek szerintem nem biztonságosak! Sőt!

A www.fokuszbanano.hu oldalon sok infót találsz a fogamzásgátlásról!

Remélem segítettem! :)

2008. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tök igaza van az elötte válaszolónak, h 18 után már simán fölkellene iratnia tabit, mivel nem 16 éves vagy. (manapság már abban a korban is szedik) Keress egy másik orvost. én hüvelykúpot használok ami egymagában 85-86%-os védelmet nyújt, de mi gumit is használunk közbe. Viszont hallottam már olyanoktól, hogy csak hüvelykúpot használnak már évek óta és semmi bajuk (nuku terhesség). Lehet hogy van benne valami viszont akkor nem szabad hagyni, hogy a barátod elmenjen benned, hanem mikor érzi rögtön kihúzza. Így max csak előnedv kerülhet beléd amit a kúp elpusztít (sztem). De inkább menj másik dokihoz és kérj tőle is tanácsot :)
2008. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én Pharmatex hüvelykrémet használok,igaz,gumival együtt,de állitólag a krém is véd önmagában elég jól.Persze lehet h nem 100 százalék,de ezt kérdezd meg az orvostól!
2008. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos több ok is van h nem írja fel

- anyukámnak 7 trombózisa volt... Apai és anyai ágon is nagy esélyem volt örökölni

- azon túl az én menstruációs ciklusom úgy rendes h rendetlen szóval nem minden hónapba van... És ez így "normális" voltam már több vizsgálaton, kórházban stb...

Szóval ezért nem akarja felírni...

köszi a segítségeket azért....

2008. jún. 17. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

én a 3.válaszolo vagyok. ha ez a helyzet,semmiképp ne is szedj gyógyszert! Én ök egészséges vagyokk,mégsem szedném semmi pénzért...szerintem a védekezést úgy oldjátok meg,ha nem akarsz gumit,hogy simán krémmel mehet,kivéve azokat a napokat amikor valszeg peteérésed van.akkor húzzatok mellé gumit is . De ha rendszertelen a mensesed,akkor nem tom mikor lehet peteérésed...sztem ezt beszéld meg a dokival.Ha semmiképp nem akartok gumit,akkor a pesszárium is jó lehet,bár azt még nem használtam.Vagy minispirál,de az erősiti a mensest.

(Csak zárójelben jegyzem meg,hogy véleményem szerint a legbiztonságosabb és legkevésbé káros a női szervezetre a gumi+krém.Ha a barátod ennyit nem tud megtenni a kettőtök érdekében,hát...szenvednek a nők eleget pl.mensi,szülés,stb.mért nem tud felhúzni egy nyamvadt gumit??? Bocs ha megbántottalak...)

2008. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2009. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!