Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tehetnék akkor ha 3 napja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kállai Melinda kérdése:

Mit tehetnék akkor ha 3 napja hagytam abba a jengee tabletta szedését és már menstruálok? Szednem kell a gyógyszert megint vagy várjam meg a 7 napos pihit?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy várd meg a 7 napos szünet végét!

Gyógyszert így szedünk: 21 napig szedjük, utána 7 napig nem, utána megint 21 napig szedjük. Hogy közben mikor menstruálsz, az lényegtelen.

Csak a legelső levél legelső tablettájánál fontos.

2013. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem értem igazán a kérdést. Mi az hogy már menstruálsz? Ha letelik a 21 nap akkor abban a 7 napban amig nem szeded valamikor megjön, aztán meg megint szeded.
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mért, mikor kéne menstruálnod, ha nem most? :O
2013. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem adtak leírást a tablettához vagy széttépte a kutya? Amikor elkezdted szedni nem gondoltad elolvasni, hogy mit is adagolsz magadba és hogyan? Mit tehetnél? Szerintem olyat szedj be, aminek pontosan utána jártál előtte, mondjuk ezt.


Tessék, mert a google az bonyolult.


HOGYAN KELL SZEDNI A JANGEE FILMTABLETTÁT?

Minden nap egy darab Jangee filmtablettát vegyen be, szükség esetén kevés vízzel. A tabletta étkezés közben vagy attól függetlenül is bevehető, de a tablettákat minden nap közel azonos időben kell bevegye.

Egy csomag 21 tablettát tartalmaz. Minden egyes tabletta mellé oda van nyomtatva a hétnek az a napja, amikor be kell venni. Például ha a szedést szerdán kezdi el, válassza ki azt, ami mellett "Szerda" feliratú jelző áll. A buborékfóliás csíkon a nyíl által mutatott irányt kövesse addig, amíg mind a 21 tablettát be nem vette.

Ezután ne vegyen be 7 napig tablettát. A hét tablettamentes nap alatt (amit tabletta- vagy gyógyszermentes hétnek is neveznek), vérzésnek kell kezdődnie. Ez az úgynevezett "megvonásos vérzés", ami rendszerint a gyógyszermentes hét 2. vagy 3. napján kezdődik.

Az utolsó Jangee filmtabletta bevétele után a 8. napon (azaz a tablettamentes hét utáni első napon) kezdje el a következő csomag szedését, függetlenül attól, hogy tart-e még a vérzés. Ez azt jelenti, hogy minden csomagot a hét ugyanazon napján kell elkezdenie, és hogy a megvonásos vérzésnek minden hónapban a hét azonos napján kell kezdődnie.

2013. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kb Kedden kellett volna megjönnie magyarul 4 nappal előbb nem telt le a 28 napos ciklusom röviden és tömören.
2013. máj. 17. 11:44
 6/16 A kérdező kommentje:
így a 2-3 nap az stimmel is én is olvastam ezt amit most ide leírtál csak én azt hittem hogy a 28 napnak el kell telnie de ezek szerint akkor nem kell.
2013. máj. 17. 11:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Jajj.. egy antibébi pedig ennyire nem bonyolult, remélem nem vagy túl fiatal.. mindegy, inkább kérdezz, mint hülyeséget csinálj, de az nem túl szimpatikus, hogy szeded, de azt se tudod mit és hogy kell..
2013. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elolvastam a tájokoztatót de mivel most szedek gyógyszert először nem igazán tudtam hogy ennek így kell történnie. (Még akkor sem ha elolvasom a tájokoztatót!) Soha nem jött meg ilyen korán.
2013. máj. 17. 12:16
 9/16 anonim ***** válasza:
A 28 napot az előző menstruációd első napjától számolod. (Tehát mondjuk 5 napot menstruálsz, utána ugye 21 napig szeded a gyógyszert, az eddig 26, utána kb. a 2. tabimentes napon jön meg megint, úgy megvan a 28.)
2013. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 28 napot honnan számolod drága???? AZt ugye tudod hogy a ciklus első napja a menzesz első napja. De ez gygyszer mellett mindegy is mivel ugyem igazi ciklus. Sok lány a menzesz elmúlásától számolja tévesen és csodálkoznak hogy rövid a ciklusuk. Ez az info még a késöbbiekben jól jöhet ha eddig nem tudtad volna és ha majd már nem szeded a gyógyszert.
2013. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!