Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta-téma. Kell a kiegészí...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta-téma. Kell a kiegészítés? Utolsó (előtti) szemek.

Figyelt kérdés

Tegnap reggel hasmenős-hányós napsugaras reggelre ébredtem. Ezért 1,5 órával elhalasztottam a tabletta bevételét, ami megjegyzem az utolsó előtti volt a levélből (már majd' egy éve szedem), a biztonság kedvéért. Utána kb fél órával még tán 1-2szer ha szaladtam hasat menni, hányni nem. Azután meg már nem volt különösebb gond, csak inger meg stb.

A kérdésem az lenne: így szerintetek felszívódhatott? Ma bevettem az utolsó szemet a levélből, holnaptól kezdődik a szünetem, ma a barátommal szükséges lenne a kiegészítő védekezés?

Csak azért gondoltam megkérdezni, mert nem tudom, hogy a bevétele utáni fél órával történő hasmenés az most számít-e... mert fél óra alatt tán nem kerül a fenekemig a gyógyszer... vagy mégis? Meg hát, végülis, utolsó előtti szem a levélből...

Ha számít bármit is, Novynette-et szedek.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 20. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A tabletta bevételét követő 3 órán belüli hasmenés, illetve hányás után kell egy újabb tablettát bevenni (pótolni), vagy egy ideig kiegészítő védekezést alkalmazni. De egyébként ez minden gyógyszernél más, én ezt most csak általánosságban írtam le. Vedd elő a betegtájékoztatót és olvasd el. De véleményem szerint sokkal jobb biztosra menni, mint szorongani. Én védekeznék a helyetekben gumival egy ideig.
2013. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkább egy hétig koton, mint egy nem kívánt terhesség, nem?

Ennyit igazán ki lehet bírni.

Ha akarsz, akkor kockáztass, nem én esek teherbe:D

2013. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A következő levéltől már védett leszel.

Nem, nem "kerül a fenekedig a gyógyszer", de mivel minden gyorsabban halad át rajtad, ezért nincs ideje felszívódni.

2013. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!