Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szed valaki Deciora fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szed valaki Deciora fogamzásgátlót? Ha igen mi a tapasztalatotok? és van valami mellékhatása?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Hát komolyan mondom..... Van-e valami mellékhatása??? Azért van a betegtájékoztató, hogy elolvasd. Ezek után felesleges kérdezni.


Na jó, bemásolom neked, de amúgy is el kellene olvasnod ám a papirost, ás ott jól megtudod, milyen mellékhatása LEHET:


"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Deciora 3 mg /0,02 mg filmtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Az alábbiakban találja azoknak a mellékhatásoknak a felsorolását, melyeket a Deciora 3 mg /0,02 mg filmtabletta szedésével hoztak kapcsolatba.

Gyakori mellékhatások (100 felhasználóból 1-10-et érint):

- hangulatváltozások;

- fejfájás;

- hasi fájdalom (gyomorfájás);

- akne (pattanás);

- emlőfájdalom, emlő megnagyobbodás, fájdalmas vagy rendszertelen menstruációk;

- testsúlynövekedés.

Nem gyakori mellékhatások (1 000 felhasználóból 1-10-et érint):

- candidiasis(gombás fertőzés);

- herpesz simplex

- túlérzékenység reakciók;

- fokozott étvágy;

- depresszió, idegesség, alvászavar, nemi vágy csökkenése;

- tűszúrás-érzés, szédülés (vertigo);

- látászavarok;

- szívritmus-zavarok vagy szokatlanul gyors szívverés;

- vérrög (trombózis) a lábszár vagy a tüdő egyik erében (tüdőembólia) magas vérnyomás, alacsony vérnyomás, migrén, visszértágulat;

- torokfájás;

- émelygés, hányás, a gyomor- és/vagy a bél gyulladása, hasmenés, székrekedés;

- a bőr és/vagy a nyálkahártya (például a nyelv vagy a torok) hirtelen bedagadása és/vagy nyelési nehézség vagy légzési nehézséggel járó csalánkiütés (angiödéma) , hajhullás (alopecia), ekcéma, viszketés, bőrkiütés, száraz bőr, fokozott faggyútermeléssel járó bőrbetegség (szeborreás bőrgyulladás);

- nyakfájás, végtagfájdalom, izomgörcsök;

- hólyagfertőzés;

- csomók a mellben (jóindulatú vagy rosszindulatú), nem terhes nőknél tejelválasztás (galaktorrea), petefészek ciszták, hőhullámok, a menstruációk kimaradása, nagyon erős menstruációk, hüvelyfolyás, hüvelyszárazság, alhasi (medencetáji) fájdalom, méhnyakkenet (Papanicolaou vagy Pap kenet) eredményének kórossá válása;

- folyadék visszatartás, erőtlenség, túlzott szomjúság, fokozott izzadás;

- testsúlycsökkenés.

Ritka mellékhatások (10 000 felhasználóból 1-10-et érint):

- asztma;

- halláscsökkenés;

- a szervezet egyéb részében keletkezett vérrög elsodródása miatti érelzáródás;

- eritéma nodózum (a bőrben fájdalmas vörös csomócskák a jellemzők rá)

- eritéma multiforme (amire céltábla alakú vörös bőrfoltok vagy kiütések a jellemzőek)

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik."

2013. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már elolvastam én is..arra voltam kíváncsi h aki szedi az tapasztalt-e valamit ezek közül..
2013. jún. 18. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
De basszus, hát behalok... oda van leírva, hogy akik szedték, pl. ezer ember(!) ezekből hány tapasztalta.... Ennél neked többet jelent 1-2 ember válasza? Elnézést, de ennek semmi értelme. Amúgy meg azt kérdezted, hogy van-e valami mellékhatása. Hát nyilván....
2013. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt szedem lassan elfogyik az 1. levél.:)

hát inkább idegesség,hangulatingadozás

de sztem annyira semmi.. v is nem vettem észre semmi különöset

2013. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Úristen ki ez az ideggörcs? egyébként én is most kezdem el szedni ezt a fajtát, de nekem semmilyen mellékhatás nem szokott megjelenni.:D
2013. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó kettő normális választ.:)
2013. júl. 15. 22:23
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is ezt szedem április óta. Eleinte nagyon tetszett, mert semmi mellékhatást nem tapasztaltam és olcsó is volt. Viszont most már jó pár hónapja küszködök jobb oldali alhasi fájdalommal, ami ugyan nem tisztázott, hogy mitől van, de erős a gyanúm, hogy attól, illetve üzemorvosi vizsgálat során kért vérvétel eredményében az egekben voltak a májenzimek, amiket jó eséllyel okoznak orális fog.gátlók, de ez persze személyfüggő elsősorban. Úgyhogy én leállok vele, hogy legalább kiderüljön. Amúgy a hosszú, erős és teljesen rendszertelen mensire kitűnő megoldás volt!!!!
2013. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
fél évig szedtem de abbahagytam.. brutális narancsbőrös lettem de most h abbahagytam sztem kezd elmulni szerencsére:)
2013. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy hónapig szedtem. Rettenetes hangulatingadozásaim voltak, a 2-3naponta jelentkező migrénről nem is beszélve. Éppen ezért úgy döntöttem, nem szedem tovább. Az lett az eredménye annak h befejeztem, hogy a bőröm minden eddiginél csúnyább lett, sokkal kiterjedtebb területen. A hajam hullik -sose volt előtte ilyen-, olyan érzetem volt 2hétig mintha fertőzésem lenne / felfáztam volna.. És a depresszív hangulat is elő elő jön.. Semmikép sem ajánlanám senkinek ezt a gyógyszert!
2015. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!