Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik módszer lenne a legjobb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik módszer lenne a legjobb? abba akarom hagyni a fogamzasgatlot. De félek a gumitol.

Figyelt kérdés
a baratom elmegy katonanak, es abba akarom hagyni a fogamzasgatlot, mar kb. 1 éve szedem ( yaz, a yasminelle utodja, allitolag jobb is, mert modern). de csak óvszerrel meg félek védekezni. a kupban se bizok, meg nem is tudom h nalunk arulna-e olyat. mit tehetnék? számolom a termékeny, terméketlen napok, meg óvszer? vagy? és mi lesz ha abbahagyom a gyogyszert? meghizok?
2009. okt. 21. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
az óvszer ugyanolyan biztonságos mint a tabletta. megnézitek aktus után h kilyukadt e. ha igen akkor irány az eseményutániért, és nemlesz gyereked.
2009. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de az olyan izé mindig rohangalni az eseményutániért.. és ha egymas utan kétszer kiszakad? tudjuk h h kell hasznalni, de mindig tortenhet vmi hiba.
2009. okt. 21. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
AZ ÓVSZER NEM SZAKAD KI! akik itt ezt írják azok általában nem is használnak csak könnyebb ezt írni mint elviselni a nép megvetését amiért szexelni tudnak de védekezni nem. nagyon is biztonságos, emberek milliói védekeznek vele, én is régen ezt használtam, 4-5 év alatt egyszer sem szakadt ki. használd nyugodtan.
2009. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nekunk meg mar parszor elszkadt, és már vettem be eseményutani tabit, és félek h ez ne történjen meg megint. amugy Dr. Petróczy - nal is olvastam, h nem biztonsagos. és aggodok.
2009. okt. 21. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:

de ha meg folytatom a tablettat, akkor meg ezektol félek:


" A fogamzásgátlók használatának hatvanas évek beli elterjedését követően 1970-től a nyolcvanas évek közepéig megkétszereződött a méhnyakrák előfordulási aránya az USA-ban. Az utóbbi néhány évben született közlemények a fiatal nők emlőrákjának egyik lehetséges okát a húsz éves kor előtt szedett fogamzásgátló tablettákban vélik felfedezni.

Bizonyított tény, hogy a fogamzásgátlók 3-4-szeresére növelik a mélyvénás thrombosis és egyéb thromboemboliás betegségek előfordulását. Jelentősen nő a szívinfarktus, az agyvérzés és az agyi érelzáródás okozta halálesetek száma.

Nem célszerű elhanyagolni a lassabban, lappangva kifejlődő egyéb kórállapotok jelentőségét sem, melyek előfordulását az említett gyógyszerek szintén növelik. A cukorháztartás egyensúlyát a cukorbetegség irányába tolják. Psychés zavarok, depresszió jelentkezhetnek. Egyértelműen növelik az epekőbetegség előfordulását, ami a nőkben eleve gyakoribb. Talán a legismertebb mellékhatása a jelentős súlygyarapodás, ami a korszerű orvosi szemlélet szerint messze túlmutat at esztétikai megfontolásokon.

Az említett megállapítások némi magyarázatra szorulnak annak érdekében, hogy azok birtokában mindenki saját maga mérlegelje a számára elfogadható kockázatot. A fent említett betegségek konkrét okát vagy okait még nem tárta fel a tudomány. Úgynevezett multifaktoriális (azaz sok okú) betegségekről van szó, melyeknél a megelőzés egyetlen eszköze az előfordulást biztosan növelő tényezők kiiktatása. Más gyógyszerek esetében az ilyen irányú mellékhatásokat mindig azokkal a betegségekkel vetik össze, amelyekre az illető kezelést alkalmazzák. Amikor egy gyógyszerkészítményt egy egyébként teljesen egészséges embernek kell szednie, akkor méltányos az általában szokott megfontolásoktól az óvatosság irányába eltérni. A tört százalékok és ezrelékek számtani értéke kicsi, de az említett betegségek súlyossága kiemeli jelentőségüket.

Utalnunk kell arra a sajnálatos tényre is, hogy az orvostudományi kutatások finanszírozási viszonyai között viszonylag kevés tanulmány készül a világszerte hatalmas arányban alkalmazott hormonális fogamzásgátlók mellékhatásainak témakörében. Ez jelzi, hogy e téren a közgondolkodásban messze nem a túlzott óvatosság uralkodik. "

2009. okt. 21. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is óvszert használunk, eddig egyetlen egyszer szakadt ki. Talán nem volt olyan jó minőségű az óvszer, amit használtatok. Én maximálisan megbízok benne és soha nem gondolok arra, hogy úristen, biztos kiszakad. És szerintem sokkal jobb is, mint a fogamzásgátló, mert ez nem borítja fel az ember hormonháztartását meg minden. Szóval szerintem nyugodtan használjatok óvszert, mert azért nem annyira gyakori, hogy kiszakad.
2009. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekem nem boritott fel semmit, nem is az a baj, csak mostanaban tiszta panikos lettem.. pedig nem voltam ilyen.
2009. okt. 21. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szakadt már ki óvszer, nem mindegy, hogy milyet veszel, szerintem a lifestyle-t hanyagoljátok, mástól is hallottam durrdefektről. Viszont a durex-el még nem volt ilyen problémám. Ha az megnyugtat, akkor számold a napokat is, végülis ártani nem árt... :)
2009. okt. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!