Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire valószínű, hogy így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire valószínű, hogy így teherbe estem?

Figyelt kérdés

A ciklusom 6 napján védekezés nélkül lefeküdtem a barátommal. A ciklusom rendszeresen 28 napos.

Tudom, hogy butaság volt, nem kérnék ilyen hozzászólásokat. Az ismereteim alapján az esély minimális, de nagyon érdekelnének más tapasztalatai, tanácsai (pl. az esemény utániról.)

Előre is köszi az értelmes kommenteket.



2013. júl. 25. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Az ismereteim alapján az esély minimális,"


Öööö... milyen ismeretek mondatják ezt veled? Nyilván százalékokról nincs értelme beszélni, maradjunk annyiban, hogy ilyen esetben egészséges fiatal emberek közt jókora az esély.

2013. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Snooch ***** válasza:
Rendszeres, 28 napos ciklusnál a 6. napon valóban kicsi az esélye a teherbeesésnek.
2013. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A spermiumok max 3 napig élnek, az ovuláció a 14. napon történik (28 napos ciklusnál), ekkortól nagy az esély a teherbe esésre. Az én esetemben az aktus a menstruációm utolsó napján történt. ha 4 napig is élnek, akkor is csak a 10. napban leszek.

Én így tudom, de azt is tudom, hogy ez bizonytalan, ezért érdekelnének a tapasztalatok, tanácsok.

2013. júl. 25. 10:39
 4/19 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy a ciklusodnak hányadik napján vagy. A nők nem gépek és nem mindig pontosan akkor és nem csak egyszer van peteérésük. Ha te pont ritkaságok között voltál abban a hónapban, akkor lehet terhes és mivel nem megszakítás volt (bár az sem védekezés), hanem egyáltalán nem védekeztetek, így persze, hogy lehetsz!

Valószínűségről meg ne beszéljünk inkább.

Az esemény utánit pedig az aktustól számított 72 órán belül kell bevenni. Ha ebből már kicsúsztatok, akkor várd meg, hogy megjön-e, ha nem, akkor csinálj tesztet!

2013. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy amit te leírtál, az általános. Amit meg én írtam, az meg egyedi, de bármikor bárkivel előfordulhat. És ha most pont veled, akkor így jártál...
2013. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#3: maradjunk annyiban, hogy ez a "naptár módszer" még a megszakításos közösülésnél is kisebb védelmet ad. Pedig az is kb. jégen táncolás. Nos mindegy, két választásod van: ha még időben vagy akkor aktus utáni tabletta, illetve vársz és reménykedsz, két-három hét múlva pedig tesztelsz.
2013. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem, még 48 óra sem telt el, tudom, hogy az esemény utánit 3 napon belül be kell venni. Csak úgy tudom, hogy lehetnek káros hatásai, és ezektől félek.

Persze tudom, hogy az abortusz sokkal rosszabb.

2013. júl. 25. 10:45
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, elég sok hormont tartalmaz az esemény utáni. Ami elég jól megkavarja és leterheli hormon tekintetében a szervezetet, de hát erre nyilván nem most kéne gondolni, hanem már előbb kellett volna...:)
2013. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

Az esemény utáni tablettának nincsenek nagyon káros hatásai.(bár ez szerintem, sőt biztos, hogy ember függő) Esetleg késik vagy előbb jön meg a menstruációd.

Nálunk kiszakadt az óvszer én is a menstruációm utolsó napján voltam együtt a barátommal. Mi elmentünk esemény utániért, az orvos is biztosabbnak látta ha felírja.


Szóval én azt tanácsolom, ha anyagilag megtudjátok tenni akkor mindenképpen menjetek nőgyógyászhoz ez tablettáért.

2013. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Háziorvos(gyerek) nem tudja felírni? Nincs nőgyógyászom, nem voltam még. (egyébként 18 vagyok)
2013. júl. 25. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!