Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudnátok tanácsot adni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a menstruációm még mindig nem állt be rendesen. A tv-ben hallottam a pharmatex fogamzásgátlóról. Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldás lenne a problémámra? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. júl. 25. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, a pharmatex nem hormonális fogamzásgátló, hanem spermicid - vagyis helyileg öli a spermiumokat. Elvileg. Gyakorlatilag csak annak ajánlják, akinek nem óriási probléma, ha becsúszik egy gyerek.
2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elméletileg minden fajta fogamzásgátló gyógyszer segit beallitani a menstruációt! Beszelj mindenképp nőgyógyásszal mert nem biztos a pharmatex jo lesz neked! Majd a nőgyógyász felirja smit ugy gondol, hogy korodnak melyik a megfelelő!
2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért, hány éves vagy?... Azért nem mind1, hogy 15 évesen nem állt még be, és akkor állítgassuk fogamzásgátlóval...
2013. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlót tabletta nem állítja be a menstruációt, ugyanis fogamzásgátló szedése alatt nincs menstruáció. Olyankor megvonásos vérzés van, ami meg nem ugyanaz. Olyankor a rendes menstruációs ciklus ki van kapcsolva.

Ha nem rendszeres, akkor lehet hogy még fiatal vagy, vagy még csak nemrég jött meg a vérzésed, viszont ha ezek nem igazak rád, akkor el kell menni orvoshoz és ki kell deríteni a rendszertelenség okát. És nem egyből fogamzásgátlót szedni.

A Pharmatex meg főleg nem fogja megoldani. Mivel nem is olyan fogamzásgátló, mint a fogamzásgátló gyógyszer.

2013. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 17 éves vagyok és kb. 3-4 éve van meg.
2013. júl. 25. 12:46
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem is rendszertelen pedig 22vagyok, még fiatalabb koromban elmentem nőgyógyàszhoz aki fogamzàsgàtlót ajànlott, de akkor még úgy gondoltam, hogy feleslegesen nem szeretném magamat hormonokkal tömni hiszen engem nem zavar hogy rendszertelen, ami inkàbb aggaszt az az hogy előfordul, hogy szörnyen rosszul vagyok ilyenkor hànyok, görcsölök az àjulàs kerülget, és azért màr lassan munka mellett ezt nem engedhetem meg magamnak... egyik baràtnőm ajànlotta hogy irassak fel mert a görcsöket és a rosszulléteket is megszüntetni és rendszeres is lesz, szerintetek ez igaz hogy megszűnne a fàjdalom? bocs ha kicsit hosszú lett
2013. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A pharmatex nem ilyen!


Kérdező, ha elmész nődokihoz ezzel a panasszal, könnyen lehet, hogy csak megdob egy fogamzásgátló tabival, amitől még nem tudod meg miért is rendszertelen (ami egy 17 éves lánynál nem is feltétlenül baj), ráadásul nem is lesz menstruációd, ami beállna (megvonásos vérzésed lesz). Ez nem megoldás a problémádra, csupán örülhetsz, hogy mindig ugyan akkor "jön meg"

Egy lelkiismeretlen doki meg nem fog ezzel foglalkozni, felírja ám, mert neki ebből jön a plusz pénz. Te örülsz, hogy rendszeres a "mensid", de emellett jól gondold meg a számtalan mellékhatást, ami felléphet.

Lsd: bármely fogamzásgátló betegtájékoztatóját megnézheted a neten, benne a gyakori, és kevésbé gyakori mellékhatások listájával, trombózis-veszélyel.


Egy másik válaszolónak: szintén a fentiek figyelembevételével: igen, megszüntetheti a görcsöket.

2013. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezzel azt akarod mondani, hogy ne foglalkozzak az üggyel?
2013. júl. 25. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:
köszi 7-es, de akkor igazàból nekem is csak làtszat megoldàs lenne mert csak a gyógyszer miatt lenne rendszeres, de legalàbb a görcsök megszünnének, ti milyen fogamzàsgàtlót szedtek?
2013. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De, nyilván foglalkozni kell az üggyel ha nem rendszeres a mensid. Akár később, ha most még azzal nyugtatod magad, hogy majd idővel beáll... Azt mondom, hogy erre nem feltétlenül az a megoldás, hogy fogamzásgátlót szedsz. De a te döntésed. Szerintem valami felelősségteljes nődokival konzultálj, ha valóban meg akarod oldani a problémát.


Egy másik kérdező: Te döntésed. Nem garantálhatom, hogy megszűnnek a görcsök. :D Én Gestomixet szedek, de szerintem ez teljesen lényegtelen. Az a lényeg, hogy neked mi válik be.

2013. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!