Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti mit javasoltok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy milyen módszert javasolnátok fogamzásgátlás szempontjából?

A barátaimat alaposan végig kérdeztem, de nem jutottam eredményre.

Az orvosom pedig minden áron bogyóval akar tömni.

Nos sorolom:

-tabletta: nem akarom szedni, mert a párom sem engedi, félek, hogy felborítja a hormonháztartásom,...

-óvszer: allergiás révén (nem tudom hogy, ez általában pasiknál van), de érzékeny vagyok rá. Égek és viszketek használat közben/után.

-megszakítás: egy éve vagyok együtt a párommal. 100% bizalom, eddig így szeretkeztünk, sosem volt még baj... De minden hónapban hatalmas kő esik le a vállamról, amikor megnyugszom... Szóval stresszes megoldás, és sokszor az az 1-2 mozdulat hiányzik, amivel kikapja. :/

-pharmatex/patentex: kiakartam próbálni, de rengeteg helyen olvastam, hogy nagyon kockázatos és bajos. Valamint, hogy vmi más módszerrel vegyítve hatásos, leginkább gumival vagy naptár(számolósdival).

A gumit kifejtettem fentebb, a naptárral pedig az a bajom, hogy sokszor késik egy hetet. (Doki azt mondta, hogy nem gáz, majd baba után beáll, ennyi bele fér.)


Szóval fogalmam sincs, hogy mi lenne az alkalmazható módszer, hogy ne legyen baj, de jól is érezzük magunkat.


Várom az ötleteket, tippeket, tapasztalatokat, véleményeket!


Előre is köszönöm segítőkész válaszaitokat!

20/L



2013. aug. 2. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a latexre vagy allergiás, de van nem latex alapú termék is, olyant próbáltatok már?
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
van latex mentes gumi, arra nem lennél allergiás
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én mással tömnélek az orvosod helyében :)


Vannak már természetes gyógynövényekből készült fogamzásgátlók is, nézz utánuk a neten.

2013. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én tennék próbát a tablettával, egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen káros hatása is lenne, nők milliói szedik gond nélkül (csak akiknek gondjuk van vele, azok szeretik hangoztatni, akiknek meg nincs bajuk, azok csendben szedik).

Én amúgy Nuvaringet használok, alacsony hormontartalmú, kényelmes, biztonságos, csak az előnyeit élvezem és a partnerem is imádja.

2013. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A gumival annyi a gondunk, hogy én sem érzek benne semmit, és a párom sem. Szóval nem szereti egyikünk sem. :$ Így nem is kísérleteztünk az 1-2 alkalom után, hogy latex nélkülit vegyünk. Sőt hallani sem akartam gumiról, azt az érzést nem kívánom senkinek. :/


"Én mással tömnélek az orvosod helyében :)" -> Ezen jót nevettem. :D ;) Köszi. :D


Tablettának is van rém történetei... :/ ...és elég sokat hallottam. Egyedül a hormon tartalma tart vissza. Am semmi bajom nem lenne vele.


A sorolásból kimaradt a hüvelygyűrű. Jól tippelem, hogy hasonló anyagú, mint az óvszer? (Vmint ez is macerás, ahogy utána olvastam...)


Köszi a válaszokat! :)

2013. aug. 2. 15:24
 6/18 A kérdező kommentje:
Tablettának is vannak *
2013. aug. 2. 15:25
 7/18 anonim ***** válasza:

A gyűrű miben macerás?

Tablettával kapcsolatos rémtörténetek: igen, vannak nők (1% körül), akiknek gondjuk van a hormonális készítményekkel. Gondolj bele, ha lezuhan egy repülő, az hírérték, ha viszont simán landol, az nem... valahogy így van a tablettával is. A hormonálisan védekezők 99%-ának nincs semmi problémája, és nem is beszélnek róla, hiszen nincs miről. :)

A gyűrűvel meg az égvilágon semmi macera nincs, havonta 2 alkalommal kell foglalkozni vele: amikor felteszed és amikor kiveszed. Ebben mi a macerás?! :D

2013. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden biztonságos módszert(tabletta, gumi) kilősz és azokat is, amik semmire nem valók(pharmatex, megszakítás). Nem tudom, milyen új ötlettel lehetne előállni, lennének még ugyan lehetőségek, de aki még nem szült, annak nem ajánlott..
2013. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát még várj 1-2 évet és kezdj el tablettát szedni nyugodtan.

Amúgy meg van olyan szuri, hogy meg se jön neked, csak negyed évente kell beadni. Fogamzásgátló injekció...

2013. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A gumit kizártnak tartom, mivel állandó partnerem van... azzal az érzéssel meg nem akarok kísérletezni.


Nem zárkózom el 100%ig a tabletta elől, csak nem próbáltam még.

Nem vagyok prűd, de kb. 2 éve van nemi életem és hát nem sok mindennel próbálkoztam még.


Csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy tud-e vki vmit, vagy pedig tutira bevált módszert, ahogy az egyik hozzászóló is írta a tabletta nevét, hogy neki az tökéletesen bevált.


Szimplán ennyire lettem volna kíváncsi. Nem értem miért kell rögtön lerohanni bárkit is, ha fele olyan jártas a témában...

2013. aug. 2. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!