Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok a spirálról?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a spirálról? Spirál vagy hüvelygyűrű? Szerintetek melyik az egyszerűbb fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

Főként olyan hölgyek válaszára is kíváncsi lennék, akiknek esetleg van, hogy szülés után kb. mennyi idő múlva szóljak az orvosnak, hogy nekem szükségem lenne rá, mennyibe kerül, más érzés-e, nagy-e a rizikófaktor, stb...

Most várom az első gyermekem, előtte a hüvelygyűrűt akartam kipróbálni, de nem jutottam el odáig, hogy ki is próbáljam. És a napokban gondolkodtam, hogy egy 3-5 év biztos korkülönbséget szeretnék az első gyermekem után, és hogy ez biztos legyen melyik a legjobb védekezés. Megint a hüvelygyűrűn kezdtem agyalni, de aztán eszembe jutott, hogy tényleg, szülés után spirálom is lehet! Így most kíváncsi lennék, ki mit ajánl :) (Bocsi a hosszúságért, köszi, ha elolvastátok, igazából szeretem kifejteni, hogy mit miért kérdezek :))



2013. aug. 5. 13:54
 1/7 anonim válasza:
A hüvelygyűrű épp olyan mint a tabletta,hormontartalmú az is csak nem szájon át kell alkalmazni. Ha nem akarod hormonnal bombázni magad akkor spirál.
2013. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hüvelygyűrűben lényegesen kevesebb hormon van mint a tabiban. A sprál van akinek beválik van akinek nem, de tény, hogy elég sokan lesznek mellette terhesek. Nekem a doki a Mirenát javasolta. De még nem döntöttem..
2013. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kettő teljesen különböző... :)

Neked kell mérlegelni, de azt is gondold át, hogyha spirál, akkor sima vagy hormonos.

Ha hormonos, akkor csak annyiban másabb a hüvelygyűrűnél, hogy nem kell havi 2x sem foglalkozni vele, nem csúszhat ki szex közben. Viszont a hormonos spirál szerintem rosszabb, mert nagyon sok esetben méhgyulladást okoz, aminek meddőség is lehet a vége. Illetve nem tudom, neked előny, vagy hátrány, de nem sok nő vérzik hormonos spirál mellett.


Én nem szültem még, de 30 felett vagyok. Nőgyógyászaton dolgozom, láttam már érdekes dolgokat spirállal kapcsolatban.. Volt, akinek feltette egy másik orvos, majd jött hozzánk megnézetni és a spirál sehol sem volt! A nő meg benyögte, hogy hát múltkor érzett valamit, de nem tudta, hogy a spirál jött ki...

2013. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolták, h minden mensi után nézzem meg, h ott van-e.
2013. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű olyan, mint a fogamzásgátló tabletta, csak nem beveszed, hanem feldugod a hüvelyedbe.

Ezt a fajta módszert (és a kombinált tablettát se) lehet alkalmazni adig, amíg szoptatsz!

A spirált ezzel szemben azonnal szülés után felrakathatod, még a hormonos verzióját is.


A hüvelygyűrűnek értelemszerűen ugyanolyan mellékhatásai lehetnek, mint a tabiknak. Az alkalmazása egyébként nem nehéz, felrakod, 3 hétig fent hagyod, aztán kiveszed és egy hét múlva rako a következőt.

Az ára kb. 10 ezer forint 3 hónapra.


A spirálból kétféle van. Az egyik hormonmentes. Ez 10 ezer forint körül van, ahogy elnézem, és 5 évig jó, tehát elég gazdaságos megoldás.

A peral indexe 3-4 körül van, azaz 100 nőből egy év alatt 3-4 esik teherbe mellette.

Hátránya, hogy gyakoribbak mellette a kismedencei fertőzések, illetve ált. erősíti a vérzést.


A hormontartalmú spirál jóval drágább (kb. 45 ezer forint), szintén 5 évre jó tudtommal. Ennek jóval kisebb a pearl indexe (kb. olyan biztonságos, mint az elkötés), és mellette gyengül, vagy akár meg is szűnik a vérzés.


Ez a hormonos: [link]


Ez pedig egy igen részletes leírás a hormonmentesekről:

[link]


A hüvelygyűrű pedig ez: [link]

2013. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, a sima spirálnak 0,5-5, nem 3-4:) Bár ahány táblázat, annyi verzió:D Mindenesetre a megbízható mószerek közé tartozik, de azért nem lehetetlen mellette teherbe esni.
2013. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mindkettőnek van hátránya. a spirált benőheti a hús, vagy elcsúszik és terhes lesz mellett (volt ilyen ismerősöm). a nuvaringtól meg nekem volt elég bő folyásom, 5 nap után kidobtam a szemétbe.
2013. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!