Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire jó fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jó fogamzásgátló módszer a hüvelygyűrű? írjon, aki használt már!

Figyelt kérdés
szeretném kipróbálni, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra is. mennyire hatásos? tudom, hogy csak orvos írhatja fel, de azért szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerül? (nem akarok elmenni nőgyogyihoz és linkre felíratni a receptet).
2010. jún. 15. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
szart se ér, besikerült 1 gyerek.... de attól szeretem a kislányom :)
2010. jún. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
3000 Ft körül van havonta, és minden havibaj előtt le kell szedni, vérzés után pedig újat feltenni. Ha strandra járós vagy, nem ajánlom, mert sokkal könnyebben szedhetsz vele össze fertőzéseket. Biztonságos, de macerás, és néha (főleg aktus közben) kényelmetlen is. Én 2 hónapig használtam, utána visszaálltam a tablettára.
2010. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyának van 13 éve és eddig nincs újjabb tesóm :)
2010. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nincs 100%-os módszer, ezt tudni kell, kedves előző. Csakis a teljes önmegtartóztatás óv meg tutira a nemkívánt gyermekáldástól.


A hüvelygyűrűnek ugyanaz a terhességi indexe, mint a tablettának (kb 0,5) azaz ugyanannyira hatásos. Ez azt jelenti, hogy 100 nőből, aki egy évig ezzel védekezik, kb 0,5 esik teherbe, azaz minden 200-ik nő.



------------------------


A NuvaRing hüvelyi használatra való hormonális fogamzásgátló. Rugalmas, átlátszó, majdnem színtelen gyűrű, külső átmérője 54 mm, keresztmetszeti átmérője 4 mm. Minden gyűrű kis mennyiségben kétféle női nemi hormont bocsát ki magából lassan, de folyamatosan: etonogesztrelt (egy progeszteronként ható hormont) napi 15µg mennyiségben, és etinilösztradiolt (egy ösztrogén hormont) napi 120µg mennyiségben. A kibocsátott hormonok kis mennyisége miatt a NuvaRing alacsony hormontartalmú fogamzásgátlónak számít. Mivel kétféle hormont bocsát ki, a NuvaRing az ún. kombinált hormonális fogamzásgátlók közé tartozik.

A korszerű tablettákhoz képest is kisebb mennyiségű hormont bocsát ki. Ez azért lehetséges, mert itt a hormon adagolása lokális, egyenletes, tehát a kibocsátott mennyiség mindig pontosan és hiánytalanul célba ér. A szájon át történő bevitelnél a hormonfelszívódás mértéke függ az emésztési folyamatoktól, illetve más gyógyszerek szedése is befolyásolhatja felszívódás mértékét. Mivel itt nem a véráramon keresztül ér célba a hormon, a vér hormonszintje alacsony marad, így a hormonális jellegű mellékhatások - mellfeszülés, fejfájás, bőrproblémák - valamint vérzészavar ritkán fordulnak elő, illetve enyhék, és általában csak átmenetiek.

A gyűrűt a három hétre a hüvelybe kell felhelyezni, amelyet egy hét gyűrű mentes periódus követ, mielőtt újabb gyűrű kerül felhelyezésre. A hüvelygyűrűt - a megfelelő napon - mindenkinek saját magának kell felhelyeznie hüvelyébe, illetve eltávolítania onnan. Ennek mikéntjéről a nőgyógyászától kaphat részletes információt. A vérzés rendszerint megjelenik a gyűrű mentes héten. Alternatív megoldást jelent a kombinált készítmények mellett. Tökéletesen kielégíti azok igényeit, akik nem tudnak vagy nem akarnak törődni a mindennapos fogamzásgátlással. Mindemellett elég drága, sokakat zavar a felhelyezés, illetve a szex során félnek a jelenlététől.


[link]

[link]

2010. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az információkat. akkor szerintetek mit használjak, ami nem gumi? tablettától félek a hízás miatt...persze, tudom, vannak ma már korszerű gyógyszerek, de mindenkire másként hatnak a szerek...
2010. jún. 15. 23:28
 6/6 anonim válasza:

Én 3 évig szedtem fogamzásgátló tablettát (alacsony hormontartalom, kombinált). Baba nem lett, pedig nem egészítettem/tük ki mással. Hál'istennek mellékhatás sem jelenkezett (hízás, pattanás, stb). Nemrég abahagytam magamtól, mert egy vérvizsgálatnál kiderült, hogy nagyon magasak a májfunkció értékeim. És hát nem szeretném idejekorán tönkretenni a májam :D

Most Pharmatex hüvelytablettával védekezünk. Eddig baba nem lett, a menstruációm is aránylag úgy jön meg, ahogy kell neki. Viszont guszustalan módszer szerintem :D Csíp is (nekem és páromnak is), meg na.. a tabi egyszerűbb volt. Hüvelgyűrűt nemtom, milyen. Személy szerint nem vagyok a gumi ellen, de hát a férfiak... :D (20L)

2012. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!