Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt köztetek olyan aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt köztetek olyan aki csak a naptár módszert alkalmazza vagy naptár módszer+egyéb védekezési módot?

Figyelt kérdés
Van már 2 gyerekünk, jelenleg óvszerrel védekezünk, de gondolkodom a spirálon is.Rendszeres ciklusaim vannak, az ovuláció időszakát szinte mindig érzem, tudom mikor van. Annyira sokszor nem vagyunk együtt átlagosan heti 1-2-szer.Kicsit tartózkodok a spiráltól de még nem tudok dönteni mi legyen, jót, rosszat is hallok róla.Gyógyszert nem tartom értelmét szedni, mert nem vagyunk olyan sokszor együtt.Ha bejönne a 3. baba, nem lenne gond, de egyenlőre nem tervezzük.Szerintetek beválhatna az a módszer, ha csak azokon a napokon védekeznénk óvszerrel mikor peteérésem lehet?
2013. aug. 15. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Naptár módszert: ma sem, holnap sem..
2013. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne gond, ha jönne a baba, akkor lehet.

Amúgy heti egy-kétszeri szexnél miért ne lenne már indokolt a tabletta? Az elég rendszeres szexuális élet.

2013. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A naptár módszer az egyik legrosszabb védekezési mód.
2013. aug. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én inkább szedném a tablettát, mint valamit betegyenek a méhembe. Egyik sem 100% de a tabletta mellett, ha megfogan a gyerek, akkor legalább nem egy fémmel a méhemben mellette esek teherbe. Ráadásul azt te szabályzod, bármikor abbahagyhatod, nem kell elzarándokolni sehova, levetetni stb. Amellett "


A spirál azonban nem abszolút biztonságos, mivel egyes nőknél és egyes ciklusokban okozhat terhességet, ha éppen a petesejt olyan területre ér a méh nyálkahártyán belül, ahol a spirál nem tudja kifejteni úgy a hatását, és be tud ágyazódni. Ilyenkor létrejön a terhesség. A spirál okozta steril gyulladás is a spirál hátránya. A méh nyálkahártyája igen érzékeny ilyenkor, ezért a menstruációs vérveszteség is jóval több lesz, és mivel egy vezető szál van a nyakcsatornában leeresztve a spiráltól, ennek következtében baktériumok juthatnak fel a méh üregébe, ahol gyulladást okozhatnak. Ezért gyakoribb a kismedencei gyulladás illetve a petefészek vagy méhgyulladás a spirált viselők körében."


Lehet én vagyok a hülye, de nekem a spirál barbár módszer.

2013. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Snooch ***** válasza:
Én naptárazok,
2013. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Snooch ***** válasza:

Bocs, az előbb véletlenül elküldtem a hozzászólást idő előtt.

Szóval naptárazunk, megszakítással, illetve mivel nekem is általában rendszeres a ciklusom és a peteérésnek egyértelmű jelei vannak nálam is, így azokban a napokban gumit is használunk.

2013. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!