Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire megbízható a naptár...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire megbízható a naptár módszer?

Figyelt kérdés
Még a ciklus.hu-n is elkezdtem vezetni. Ezzel IS szeretnék védekezni. Sajnos nem tudok fogamzásgátlót szedni, és semilyen hormon tartalmú dolgot sem, az óvszert pedig utáljuk. Persze mindig védekezünk, de érdekelne hogy azokon a napokon amikor elvileg nem eshetek teherbe mégis biztonságos e védekezés nélkül szeretkeznem? Mik a tapasztalatok?
2012. dec. 1. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha semmi hormonosat nem akarsz, ahogyan gumit sem, akkor most mégis mivel védekeztek???

Amúgy nem, a naptár nem védekezés.

2012. dec. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el figyelmesebben a kérdést, mert leirtam hogy minden esetben védekezünk óvszerrel és nem nem akarok hormonosat hanem NEM TUDOK. A kérdés az volt h mennyire lenne biztonságos azokon a napokon a szex amikor nincs peteérés.
2012. dec. 1. 18:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem 100%-os teherbeeséshez sem, így nem biztonságos védekezéshez sem.

Ugye te magad is írod, hogy amikor elvileg nem eshetsz teherbe. De ugye beleszámolod, hogy a sperma több napig él, és bármikor előfordulhat egy véletlen peteérés is.

Szóval kockázatos de te tudod.

2012. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semennyire:DD Ha évek óta tökéletesen pontos ciklusod van, egyetlen egy napot sem ingadozik, akkor talán egy ideig beválhat. Talán.
2012. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem szedhetek fogamzásgátlót az óvszert én is utálom. Úgyhogy már teljesen el vagyok keseredve:(((Én most a pesszáriumot gondolom hétfőn megyek nőgyógyászhoz kíváncsi vagyok mit mond. Szerintem a pesszárium spermicid krém naptár módszer együtt elég hatásos.
2012. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem annyira értem ezt a hisztit az óvszer körül. Én sem tudok mással védekezni. Hormont nem szedhetek, a spermicid meg veszettül csíp. Véletlenül teherbe esni meg nagyon nem szeretnék még.

Így hát marad a gumi. Oké, hogy jobb lenne nélküle, de azért annyira nem borzasztó...

Át kell gondolni mi a fontosabb: az, hogy kicsit jobb legyen a szex, vagy az, hogy ne legyen nem kívánt terhesség?

Szerintem a gumis szex még mindig jobb, mint a szexmentes élet vagy épp egy abortusz/nem kívánt terhesség.


Egyébként a pesszárium tényleg nem rossz ötlet, nekem is eszembe jutott, akartam is rendelni, de azt is spermiciddel kellene használni...

2012. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébkén semmilyen nagy ügyet nem csinálunk az óvszerből egyszerűen szeretjük jobban érezni egymást, jobb érzés nélküle mindkettőnknek... és csak kiváncsi voltam a véleményekre, tapasztalatokra de van elég eszem ahhoz h ne essek teherbe, mint már mondtam védekezünk. Persze senki sem szeretne nem kívánt terhességet amiről gondoskodom is hogy ne legyen minden egyes alkalommal. Ez csak egy egyszerű kérdés volt attól még nem mondtam h ezentúl nem fogok védekezni..
2012. dec. 1. 18:48
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Hát ha nem használhatsz semmi hormon tartalmú dolgot sem,és a gumit sem szeretitek,akkor esetleg én csak egy dolgot tudok ajánlani,persze költséges :S

Mivel a naptár módszer nem megbízható,így én már csak az ovulációs tesztet tudom neked ajánlani.Ugyan olyan mint a terhességi teszt,csak ez akkor lesz pozitív,amikor peteérésed lesz.Ez előre jelzi 24-36 órával.Ezt tudom neked javasolni,másfajta védekezést nem tudok :(

2012. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó: Nem annyira költséges, mivel ovutesztet netről lehet rendelni olcsóbban.

De sokra nem megy vele, ha 24 órával előre jelzi, hogy peteérés lesz.

Mivel a spermiumok akár 5 napig is életképesek.

2012. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha pozi lesz a teszt,akkor onnantól nem szexel kb egy hétig,amíg biztonságosan lemegy az ovuláció.Szerintem egy hetet mindenki kibír szex nélkül.

Szóval szerintem az ovu teszttel nem csak a teherbe esést lehet elősegíteni,hanem elkerülni is.

2012. dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!