Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Deciora fogamzásgátlót szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Deciora fogamzásgátlót szedek, már a harmadik hónapja. Most a tabletta bevétele után hánytam, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Az első heti adagot szedem, és a bevétel után pár órával hánytam, a betegtájékoztatóban ezt írják: "Ha a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, vagy súlyos hasmenése van, fennáll annak a veszélye, hogy a tablettában lévő hatóanyagok nem szívódnak fel teljes mértékben a szervezetbe. Ez a helyzet majdnem megegyezik azzal, mint amikor elfelejtett bevenni egy tablettát. Hányást vagy hasmenést követően vegyen be egy újabb tablettát egy tartalék csomagból, amilyen hamar csak lehet. Ha lehetséges, ezt a szokásos tablettaszedéshez képest 12 órán belül tegye meg. Ha erre nincs lehetőség, vagy a 12 óra már eltelt, akkor a "Ha elfelejtette bevenni a Deciora 3 mg /0,03 mg filmtablettát" pontban lévő utasításokat kell követnie." De nekem nincs több levelem itthon, és orvoshoz se tudok menni a közeljövőben h felírja. Mi a teendő ilyenkor?

2013. aug. 21. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyire én látom az összes tabletta ugyanazt és ugyanannyi hatóanyagot tartalmaz:


"Mit tartalmaz a Deciora 3 mg /0,02 mg filmtabletta?

A készítmény hatóanyagai 3 milligramm drospirenon és 0,02 milligramm etinilösztradiol filmtablettánként.

Egyéb összetevők:

Tablettamag:

laktóz-monohidrát, hidegen duzzadó kukoricakeményítő, povidon K30, kroszkarmellóz-nátrium, poliszorbát 80, magnézium-sztearát.

Filmbevonat:

részlegesen hidrolizált polivinil-alkohol, titán-dioxid (E171), makrogol 3350, talkum, sárga vasoxid (E172), vörös vasoxid (E172), fekete vasoxid (E172)"


Azaz vedd be a következőt! Csak azért van felcímkézve, h ne téveszd el.

Ezzel együtt én nem vagyok orvos; mindenképpen mielőbb húzz nőgyógyászhoz, ő megmondja hogyan tovább - és felír új dobozt. Ha nem ír fel, akkor az utsó napra már nem lesz tabletta, azaz kb. odébb tolod a menstruációd 1 nappal. Az se tragédia.

Ha már több mint 12 óra eltelt, akkor kuka, 1-et elfelejtettél bevenni, erre is megvan az utasítás:


Első héten vagy, ha dugtál már, akkor menj orvoshoz, mert van esélyed teherbe esni, ha nem, akkor a köv 7 napban használj gumit és nyugi.

2013. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vok még1x: Még annyit, hogy ORVOS. Én csak ránéztem a betegtájékoztatóra, még csak végig se bogarásztam rendesen! Ha nem ugyanaz az összes tabletta (olvasd végig alaposan, szerintem ugyanaz), akkor nem megoldás amit írtam.
2013. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Énis olvasgattam a betegtájékoztatót de nekem nem volt ennyire egyértelmű. És ha most nem veszek be semmit akkor csak egy hétig kell gumi vagy az egész hónap kuka?
2013. aug. 21. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
pótolni kell, tehát VEDD BE!!!! holnap meg folytasd rendesen. és a helyedben 1hét gumi..
2013. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztató szerint 1 hét gumi elég. Ha csak pár óra telt el, én bevennék 1-et. Ha már több (közel a 12 óra), akkor szerintem vedd be a következőt ÉS gumi. Az a tuti. :)
2013. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!