Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek, és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek, és rossz lett a vérképem, bővebben lennt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
az ASAT/GAT mérés 49 lett, az átlagérték 1-42 ig terjed,nekem az eredménynél van egy felkiáltójel is hogy magas. Most akkor nem szedhetek gyógyszert? Mit tegyek, gondolom az orvoshoz menés tuti....Mercilont szedek egyébként 3 hónapja, váltottam a 3 fázisú Tri-regol-ról 21/lány
2009. okt. 30. 11:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam, ASAT/GOT
2009. okt. 30. 11:55
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben a májad. Valószínű, hogy abba kell hagynod a gyógyszer szedését. Haladéktalanul vidd a lelelet a vissza a nődokidhoz, ő tudja eldönteni, hogy mi legyen. A gyógyszer megterheli a májat.


"GOT (ASAT) = Glutamat-Oxalazetat-Transaminase

Ez az enzim a GPT enzimmel kapcsolatban a májkárosodásra mutat. Okai lehetnek Májgyulladás (Hepatitis), vagy májzsugor. GOT enzim nem csak a májban található (a GPT enzimmel ellentétben), hanem a szívizomban is, ezért a mennyiségnövekedés a szív infarktusra is jellemző.


Átlagérték

18 U/L -ig"

2009. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
májértékeltérés, szerintem szedd tovább és három hónap múlva újra vérvétel ha tovább romlik akkor állj le vele. szerintem azért szedheted tovább mert ez még nem komoly eltérés, de kérdezz meg orvost ő tudja hogy mi a teendő.
2009. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megilyedtem.....;(
2009. okt. 30. 12:50
 5/13 A kérdező kommentje:
első válaszolónak: az ALAT/GPT-m 19 értékű, 1-47-ig normál, akettő nem függ össze
2009. okt. 30. 12:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
GOT, GPT, GGT, Bilirubin. ezek vonatkoznak a májra. ha mind a 4 rossz, akkor gáz van. ha csak az egyik, vagy 1-2, és igen csekély eltéréssel, akkor vaószínűleg nemkell abbahagynod a gyógyszer szedését, hanem még vártok kicsit, ésha romlikk, akkor kell abbahagyni. a tri-regol kicsit erősebb gyógyszer, mint a mercilon, lehet h mercilon alatt helyrefog jönni a májad, ugyanis a máj öngyógyításra képes.
2009. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2009. okt. 30. 14:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én egy hónappal ezelött kezdtem fogamzásgátlót szedni, mikor másodszorra mentem vissza akkora megjöttek a véreredményeim, és kimutatta, hogy nekem is magas. A nöiorvosomtól kaptam beutalót gastroenterológushoz. Ö elmagyarázta h ez mit jelent. Elmondom! na szóval ez annyit jelent, h a májad nem termel az epédnek elég szinezéket!De nem kell töle megijedni, semmi komoly bajod nem lehet töle, max annyi h ha éhes vagy akkor tompa szúrást érezhetsz a májadnál!!! Nem kell megijedned, nyugodtan szedd tovább az orvosságod, de 3havonta vér vételre kell járnod, és ha növekedne ez a szint, akkor abba kell hagyni a fogamzásgátlót, de a gastroenterologus szerint ennek kevés az esélye, mivel a fogamzásgátlótól nem szokott növekedni, a lényeg h 3 hónap mulva menj ismét vérvételre és nöiorvoshoz, ö elmond neked mindent!!!!
2009. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szia, utolsónak, én már két éve szedek vogamzásgátlót, 3 hónapja kezdtem szedni mercilont, sztem a magas hormontartalmú Tri-regoltól lett rossz a vérképem. ATri-regol elkezdésekor voltam egy vérvételen meg most mégegyen amikor már 3 hónapja a mercilont szedtem, szerintem nem a gyengébb hormontartalmútól van májzavarom, hanem most kezdtek helyreállni.....de ezt a doki majd megmondja, azért köszi a segítséget
2009. okt. 30. 15:17
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak ismét:) amúgy kíváncsiságból mennyi volt az értéked, h magasabb volt?
2009. okt. 30. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!