Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátlóról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátlóról vélemények?

Figyelt kérdés
Most írta fel a nőgyógyász a pattanásos bőrömre! Előtte Belara-t szedtem, azt a bőrgyógyász írta fel szintén a bőrömre, hogy az arra nagyon jó! Most szünetet tartottam fél évig, nem szedtem semmit, és mikor most elmentem a nőgyógyászhoz mondtam, hogy mit szedtem, erre azt mondta, az nem egészen jó a bőrömre, tud jobbat (a Dienille-t)! Jaaa mondom az jó, mert az előzőt (Belara-t) a bőrgyógyász írta fel, hogy az a bőrömre nagyon jó! Most akkor ki a hülye? Melyik mondja jól? Igazából szerintem mindegyik orvos azt a gyógyszert írja fel, amivel kapcsolatban (szerződésben) áll. Csak így az a baj, bármelyik orvoshoz megyek, mindegyik mást mond, hogy mi jó az arcomra pattanás ellen. Én meg mivel nem vagyok orvos fogalmam sincs melyiket szedjem, ami tényleg jó?!

2013. aug. 28. 11:00
 1/3 Pepszy válasza:

A gyógyszer lobbi mindennel meg etet. Egyik sem lesz megoldás, maximum mellékhatásokkal.


Nézz utána, mi jó a testnek. Valószínűsítem, hogy D és B vitamin hiányban szenvedsz. Fogamzás gátlásra ajánlom a gumi óvszert, és az OVULÁCIÓS MIKROSZKÓP-ot.

[link]

Utóbbi nagyjából 2300 ft-ért beszerezhető bármely gyógyszertárból, vagy rendelhető a neten, nézz körül.


A vitaminokra visszatérve, nem ártana megnézned az étrended, és azt, hogy mikkel találkozhatsz nap mint nap, amik mérgezik a szervezeted. Elcsépeltnek tűnik, de sok múlhat rajta. És ehhez mérten fogyasztani a vitaminokat. A C-vitamin napi adagja 3gramm, ennél lehet jóval több akár 25gramm is. Azt nem szabad elfelejteni, hogy önmagában ugyan még jó, de nem elég hatásos, mert kell hozzá a többi vitamin és ásványi anyag.


Amit még tanulmányozásra ajánlok, az a lúgosító diétákkal kapcsolatos irományok. Sok esetben ezek által ajánlott étrend, ami mellesleg nem betarthatatlan, segít helyre hozni régóta tartó rossz állapotokat a testben.


Sok sikert!

2013. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ház az óvszer kilőve, hosszú távon az nem megoldás szerintem... Már 7 éve együtt vagyunk a párommal, ez az első 3 hónapban mondjuk "praktikus", de hosszútávon nem is éri meg, meg nem is az igazi úgy valljuk be...

ÓÓÓ voltam már ezzel orvosnál... a bőrgyógyász is csak krémeket ír fel, mondanom sem kell ott is megvannak a "jólbevált" igen drága gyógyszerek! Pedig kértem a bőrgyógyászt, hogy vizsgáljuk ki mitől lehet ez (legyen ez vitamin hiány, allergia, belső gyulladás vagy akármi,mert szerintem ez nem normális... így 23 évesen már nem lehet arra fogni, hogy tini vagyok vagy ilyen tipusú a bőrőm)?! Csak egy kis sztori, ha már itt tartunk: A bőrgyógyász felít egy krémet az arcomra,amit ki akartam váltani (3000 Ft körül van egy kis tubus). De nem volt egy gyógyszertárban sem a környéken... Erre visszamentem a bőrgyógyászhoz, hogy nem lehet kapni a krémet amit felírt. Erre mondja az orvos, hogy az nem lehet! Gondoljak bele - és akkor mutogatja nekem a reklámprospektusokat meg az összes reklám szórólapjukat, amiket ott osztogatnak ilyen tájékoztató szarok... - hogy mennyit költött erre a cég, hogy reklámozza magát, meg ők is reklámozzák...és kérdezi, hogy szerintem megtehetik-e hogy ennyi reklám után ne lehessen kapni a gyógyszert? Hát mondom igen, akkor biztos én vagyok a hülye, meg az az 5 patika ahol voltam, és azt mondták, hogy nincs a gyógyszer, és pár hónapja már nem kapnak ilyet... Mikor legközelebb mentem már nem is voltak ott a "szórólapok" erről a márkától! Szóval szó szerint hülyének nézik az embert, tökre nyilvánosan is!

Szóval ennyit arról, hogy a gyógyszermárkák meg az orvosok közt mi megy.

Az az elkeserítő még, hogy a bőrgyógyász nem akar kivizsgálni, mert csak krémeket akar felírni, ami ha netán be is válik (bár hozzáteszem nekem még egy sem vált be). Ja meg a kivizsgálás pénzbe kerül, ha meg gyógyszereket ír fel, az meg neki a jó... de elküldött a nőgyógyászhoz, hogy majd az kivizsgál! A nőgyógyász meg azt mondta kérjem a bőrgyógyászt! Szóval ennyit erről. Sehol nem találni egy lelkiismeretes orvost, aki nem a rengeteg plusz pénzért, tényleg foglalkozna a dologgal. Én meg ugye nem vagyok orvos, nem tudom mitől lehet ez, mi mit vált ki.... és sajnos nincs időm annyit a gép előtt ülni, hogy mindennek utána járjak, meg csomót olvassak a dologról...

2013. szept. 2. 12:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Erről a módszerről én még nem is hallottam! De nem is rossz! Csak nekem ez nem tűnik "100%-osan" biztonságosak...
2013. szept. 2. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!