Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek nem furcsa ez a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem furcsa ez a doki és az asszisztense?

Figyelt kérdés
Ma voltam a nőgyógyászomnál. Az asszisztensnek mondtam, hogy lassan már fél éve, hogy szedem a fog. gátlót de nem vettek tőlem vért és hogy nem e kellene már levenni amolyan ellenőrzésképpen. Erre szinte azonnal rávágta, hogy nem, náluk ez nem szokás, ők csak arra tapadnak rá, hogyha az anyai vagy apai ágon trombózishajlam van. Aztán megkérdeztem a dokit, hogy ha szünetem első napján (péntek) kaptam antibiotikumot és tegnap (kedd) fogyott el akkor a pénteki első szemtől már védett leszek vagy még védekeznünk kell másképp is. Erre ő kicsit lefagyott, nézett maga elé erre utána megszólalt, hogy nyugodtan szedjem, nem üti egymást a kettő. Kicsit furcsa volt az egész, nem tudom elmondani, de az arca nem volt valami meggyőző, mintha nem is tudta volna mit mondjon. Most akkor védekezzünk pluszba vagy ne?

2013. szept. 18. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vette a diplomáját. Szerintem védekezzetek pluszba 1-2 hétig, az a biztos.
2013. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem furcsa, hogy így ha elgondolkodva is, de tudott rá válaszolni...


Amikor én anno a házidokimtól kérdeztem ugyanezt, utánanézett a könyvében (akkor még nem volt számítógépes nyilvántartás).


Az, hogy trombózishajlamot nem vizsgál, csak indikáció esetén, még OK (legalább kikérdezett erről első alkalommal?). De az, hogy májfunkciót sem nézetett, nekem furcsa kicsit... engem anno a dokim évente még szemészeti szűrésre is elküldött.


Én a helyedben védekeznék másképp is egy-két hétig (a betegtájékoztatóban erről nincs semmi?), plusz keresnék másik nőgyógyászt.

2013. szept. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

"Lehet, hogy vette a diplomáját."


Orvosi diplomát nem lehet csak úgy venni. Ez nem így működik. De orvostanhallgatóként köszönöm a bizalmadat, jó lesz majd ilyen betegeket kezelni...


Egyébként kedves kérdező, a vérvételt érdemes lett volna a dokitól is megkérdezni, mer az asszisztensek tudása elég gyér, és lehet, hogy a doki levette volna, ha kéred. Ami az antibiotikumot illeti, erre nem lehet csak úgy rávágni a választ, mert sok mindentől függ, és azért fagyott le, mert végig kellett gondolnia a dolgot. Habár ha neked olyan orvos kell, aki gondolkodás nélkül rávág a kérdésedre valami baromságot, akkor keress mást.

2013. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
3: jelképesen értettem a vette a diplomáját. Ha pedig orvostanhallgató vagy, lehetne magasabb a válaszhasznosságod is.
2013. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pedig orvostanhallgató vagy, lehetne magasabb a válaszhasznosságod is."


A válaszhasznosság azt mutatja, hogy mennyire egyezik az ember véleménye a nagy többségével. De nevezhetjük cukormázmérőnek is. Én nem vagyok mézes-mázos, hanem kimondom amit gondolok. Ez sokaknak nem tetszik, engem viszont ez különösebben nem hat meg.

2013. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Snooch ***** válasza:
Viszont orvostanhallgatóként azt is tudni kellene, hogy ha trombózishajlamot néznek, akkor azt a doki ott helyben tutira nem veszi be, azzal szépen beutalót fog kapni a hematológiára, ott egy hematológussal elbeszélget, utána ott leveszik neki a vért és 6-8 héten belül kap eredményt...
2013. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Viszont orvostanhallgatóként azt is tudni kellene"


Meg azt is, hogy a szomszéd Rózsi néni kiscicája, toxoplasmás e, és hogy a Pista bácsi székletéből colin kívül mi tenyészik ki... Bla-bla. Se nőgyógyász, se haematológus nem vagyok. Medikus vagyok. A Leiden mutáció szűrésének technikai részleteit meghagyom a nagyoknak.

2013. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!