Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi lehet a megoldás? Abba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a megoldás? Abba kellene hagynom a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 havi fogamzásgátlót szedtem be, most vagyok a 7 napos szünetben. A 3. levél elején kijött hüvelygombám, elmentem orvoshoz, kezeltük is. Mondta, hogy bármitől lehet (koszos víz, koszos wc, de akár a fogamzásgátlótól is). Elmúlt. Most újra kijött. Ilyenkor mi a teendő? Olvastam, hogy a fogamzásgátló hajlamosabbá teszi a nőket az elgombásodásra, de én azt vettem észre, hogy akkor jön ki, amikor a párom belém is élvez. Máskor úgy csináltuk, hogy nem élvezett belém és érdekesen akkor nem jött ki. Lehet a kettő között összefüggés? Végülis a hüvely savas, az ondó pedig lúgos, így én nem tartom kizártnak. Az orvosom most 2 hétig szabadságon van, addig mégis mit csináljak? Ráadásul ugye most vagyok a 7 napos szünetben, ma járok a 4. napon és még semmi. Lehet, hogy meg sem fog jönni a gomba miatt? Esetleg a gyógyszerváltás megoldás lehet, vagy abba kell hagynom végleg? (1 évig gumiztunk, de már elegünk volt belőle, hogy oda kell rá figyelni állandóan és korlátokat is szab.) Könyörgöm valaki segítsen, szörnyen el vagyok keseredve...
2013. szept. 24. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a gombának nincs köze a ciklushoz.

azért nem jön meg mert stresszelsz, és ideges vagy, ami érthető.


Mond a pasidnak, hogy mielptt szex lenne vagy fürödjön meg, vagy pedig intim törlökendővel törölgesse meg apéniszét. elképzelhető, hogy az ő szerszámán volt/van valami, ami ezt okozza, illetve az anyagban is lehet bármi.


Csináljátok ugy hogy nem megy el benned, a gombát pedig kezeled kenőcsel, vagy amit írt rá a doki. és jol szellőző alsóneműt viselj!

2013. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha az előző gombás fertőzésed miatti kezelés után nem tetted rendbe a hüvelyflórádat, vagy nem célzott kezelést kaptál, csak hasra ütésre kezelték, vagyis nem csináltak hüvelykenet tenyésztést, akkor ezektől mind kialakulhatott újra.

Fogamzásgátló mellett amúgy ugyanannyira kijön, mint nélküle. Ha valakinek gyenge az immunrendszere, ha valaki hajlamosabb, hogy fertőzéseket kapjon el, vagy fertőzések alakuljanak ki nála, akkor nem kell fogamzásgátlót szednie, akkor is folyton kijön neki.

Amúgy ha te észlelted, hogy a pároddal való együttlét után jön mindig ki, akkor valószínűleg a párod adja neked mindig vissza. Volt ő kezelve egyáltalán? Ha volt is, valószínűleg nem volt kellően kikezelve. Férfiaknak ugyanis dupla hatóanyag tartalmú kezelés kell! Illetve nem tudom, hogy menni idős a párod? Mert ha egy férfi elér egy bizonyos kort, mondjuk olyan 30 év körülit, akkor nagyon könnyen prosztata problémái lehetnek, amikor is elég gyakori, hogy a párjának a nála lévő kórokozókat átadja.

2013. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom hogy mennyire lesz hasznos amit írok, nem vagyok orvos, józan paraszti ésszel próbálok gondolkodni. Próbáltál már intim mosakodógéleket (nivea intimo), vagy hüvelygélt mint pl a lactofeel ( [link] Mi lenne ha minden együttlét után, amikor a párod beléd élvez, kimosnád magad irrigátorral? Hátha segít, egy próbát megér, ártani biztos nem árt.
2013. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Linkem nem jó. (utolsó voltam) :)
2013. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az irrigálás maximum 1-2 alkalommal ajánlott egy hónapban, illetve az intim mosakodók gyakori használata inkább ártalmas, mint hasznos.

úgyhogy ezeket kérdező inkább felejtsd el!

2013. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ó, anyám!


1-es!


Fogamzásgátló mellett NEM befolyásolhatja a stressz a ciklust! Az már régen rossz, ha a tabletta által beállított hormonszintet egy kis stressz képes befolyásolni!


Kérdező!


Igen, a fogamzásgátló hajlamosabbá tesz a gombára. A bevitt ösztrogén az oka.

A normál hüvelyflórának nem árt egy kis sperma, kivéve, ha a párod valamilyen fertőzés hordozója (amiről nem tud).

A fogamzásgátlótól felborult hüvelyi ph-nak (a tabletta szárít) viszont elég lehet egy kis lúg, ahogy te fogalmazol.


Kísérletezhetsz tablettaváltással, de sok sikert nem jósolok.


Az irrigálás marhaság. Régen tényleg ajánlották, de ma már a többség azon van, hogy többet árt, mint használ (pl.: simán feljebb moshatod vele a fertőzést).


A megvonásos vérzésnek a 7 nap valamelyikén kell megjönnie. Nem elvárás, hogy mindig ugyanaznap jöjjön.

Ha az utolsó napig nem jelentkezne, akkor menj vissza az orvoshoz.

2013. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából azért vagyok beparázva, mert ez már a 7. napból a 4. nap. Az első levél után a 4. napon jött meg délelőtt, a második levél után pedig a 3. napon. Ugye most szedtem be a harmadik levelet és ez már szintén a 4. nap és még semmi. Nem tudom mi lehet a baj. :(


Az ilyen intim törlőkendős, hüvelyzuhanyos témákról sokat olvasgattam. Azt írták, hogy ezek vagy csak rontanak a helyzeten a túlzott tisztálkodás miatt, vagy csak egy időre enyhítik a panaszokat.


Szerintetek mit csináljak? Egyelőre várjam a menstuációmat és ennyi? Olyan rossz, egész nap ezen töröm a fejem. :(

2013. szept. 24. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, várd!


A hüvelygombával kapcsolatban pedig:

a párodat is kezeltétek?


Mert attól is visszajöhet neked!

Ping-pong fertőzés. Oda-vissza adogatjátok. Nem kell, hogy neki is tünete legyen, attól még hordozhatja.

2013. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Várom már, nagyon is. A gomba tényleg nem befolyásolja azt, hogy megjöjjön?


Egyébként nem, a páromat nem kezeltük. De mondom... Érdekes, hogy csak akkor jön elő a dolog, amikor belém is élvez. Máskor pedig semmi.

2013. szept. 24. 18:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hány éves.

Prosztataproblémánál ez nagyon gyakori dolog.

Amúgy meg őt is kezelni kellett volna.

És ha nem is prosztatagondja van, akkor is valószínűleg ő adta neked vissza a fertőzést.

Menj el orvoshoz, ne a sajátodhoz akkor, hanem máshoz és mind a kettőtök legyen célzottan kikezelve!

2013. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!