Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan mondjam el anyának,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el anyának, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a barátommal 4 hónapja vagyunk együtt.

Még így konkrétan nem terveztük el hogy mikor, de a közel jövőben le szeretnénk feküdni. Szeretnék gondoskodni a megfelelő védekezésről, nehogy baj legyen.

Én még szűz vagyok, a barátom nem. Ismerem magam és tudom, hogyha óvszerrel védekeznénk, én végig idegeskednénk, hogy kilyukad stb. ezért szeretnék fogamzásgátlót.

Egyszer már mondta anyu, hogyha le szeretnénk feküdni, majd iratunk fel tabit.

De sajnos az ilyen "kényes" témákról sose tudtam könnyen beszélni vele. Azt is, hogy megjött, csak 2 hónap után mertem elmondani.

Szerintetek, hogyan kezdjem el a beszélgetést? Milyen körülmények közt és mit mondjak neki?

Köszönöm a válaszokat.


2009. nov. 12. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
szerintem ne szedj 15 évesen fogamzásgátlót. jó az a gumi, nem szakad ki, nem kell idegeskedni.
2009. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is tabit emlegette mindig, ha szükség lenne rá szóljak. Szóltam, lecseszett hogy korai még és eltiltott a barátomtól... ennyit erről.

Menj el és írass fel magadnak inkább.

Bár a gumi szerintem is jobb.

2009. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Hány hónapja voltál együtt a barátoddal mikor szóltál neki?


Engem szerintem leszidni nem fog meg eltiltani a barátomtól, én csak nem tudom, hogy kezdjek neki egy ilyen "kényes" témának...

2009. nov. 12. 20:36
 4/12 anonim válasza:
86%
mar bocsi,de szerintem 15 evesen nem azon kene filoznod hogy gumi vagy tabletta,es tudom mirol beszelek..van egy 17 eves lanyom:) de ez csak az en velemenyem...ha anyukaddal mar errol egyszer beszeltetek akkor siman eleallsz es megmondod neki hogy mit szeretnel,es fokent ne kamuzz:))
2009. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

15 évesen nagyon korai még... Nem biztos, hogy ki van fejlődve rendesen a méhed pl. A fogamzásgátló kikapcsolja a rendszert, így ki se tud fejlődni.


Szerintem a te korodban a legjobb az óvszer és a spermicid tabletta/kúp/krém kombinációja! Így nem kell azon parázni, hogy jaj, itt ért hozzám, meg ott ért hozzám, bejuthatott-e sperma. Ha netán kiszakad a gumi, nem kell sürgősségi tabiért rohanni.


Ez így sokkal biztonságosabb, mint az óvszer magában, hidd el nekem! ÓVSZER + SPERMICID!

2009. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóka nagyon okos. Tabit nőgyógyász ír fel, vizsgálat után, egy orvos meg tudja, hogy mit lehet és mit nem.


Szerintem anyukáddal beszélj, kire számíthatsz ebben a szemét világban, ha nem arra akinek a legfontosabbat az életedet köszönheted?

Legyél vele őszinte, megérdemli!

2009. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én elhiszem nektek, hogy az óvszer abból a szempontból jobb, hogy nem hormonális, de tudom, hogy én túl aggódó lennék, ha gumival védekeznénk.

Persze, ha az orvos nem ajánlja majd nekem, akkor nem iratok fel tabit.

De valaki légyszíves arra is válaszoljon, hogy hogyan kezdjek neki a témának...

2009. nov. 12. 21:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te úgy érzed hogy tabit szeretnél íratni mert úgy érzed biztonságba magad, anyukád is azt mondta akkor bátran állj elé, biztosan értékelni fogja az őszinteséged.Majd a nőgyógyász megmondja hogy mit ajánl neked.Ne akkor tedd meg mikor kiszakad a gumi!A tabi sokkal biztonságosabb, én is így voltam addig míg nem kezdtem el szedni.Mindig féltem mikor szakad ki, addig sosem volt jó a szex. Csak bátran.
2009. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Elé állsz és mondod: Anyu szeretném komolyabbra fordítani a kapcsolatomat a barátommal. Nem szeretném óvszerrel szeretkezni,mint a neve is takarja szeretkezés nem félelem, hogy mikor szakad ki.Ha félni szeretnék/szeretnénk akkor nézzünk meg egy horrorfilmet.Menjünk el nőgyógyászhoz ő biztos talál nekem v.mi jó fogamzásgátló módszert ami nekem való.
2009. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 nagy bögre kakaóval? :)

És így, ahogy nekünk írtad.

2009. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!