Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy mondjam el anyunak?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el anyunak? Fogamzásgátlot akarok szedni, de elötte el kellene mennem nögyogyászhoz.

Figyelt kérdés
16 leszek,és még nem voltam nögyógyásznál..anyukám ki lenen akadva ha elmondanám neki hmár lefeküdtem a barátommal..De az ő tudta nélkül nemtudom hogy mennyek el...És csak ugy magamtol nem merek venni akármilyen fogamzásgátlot..olvastam hogy elötte ki vizsgál és csak aztán dönti el milyet kell szednem..
2011. jan. 13. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előtte tanulj meg helyesen írni! Nem vicc, addig nem kell szexelni.
2011. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jól olvastad. De nem ajánlom ezek ellenére sem a fogamzásgátlót, főleg a hormonálisat nem. Hihetetlen módon felborítja a hormonrendszeredet. A jövőre nézve nektek az óvszert javasolnám. Mivel tizenhat vagy, valószínűleg a nőgyógyász is ezt fogja mondani.
2011. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
boccs, túl gyorsan irok és néha hibásan....
2011. jan. 13. 15:40
 4/13 anonim ***** válasza:

16 évesen ne szedjél gyógyszert. Elsőnek hagyd, hogy kifejlődjön a szervezeted, azután avatkozz közbe a természetes folyamtokba.


Másik meg: a helyesírás egy fontos dolog. De olyan vicces, hogy mindenki azzal védekezik, hogy "sietett". Nem hiszem el, hogy nem volt még két perced, hogy kijavítsd a hibákat.


Persze, mindenki téved, de te nem elütötted, hanem komoly nyelvtani hibákat vétettél. Tudom, most csak röhögsz rajta, hogy "ha akarok, tudok helyesen írni" de hihetetlen gyorsan rögzül, és nagyon ciki magyar érettségin helyesírásra karót kapni...

2011. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem ezt fogja mondani.Hanem az alacsony hormontartalmút fogja felírni, mert másképp nem tudsz venni, és az bizony kb 6000 ft körül van.Tehát mindenképpen meg kéne beszélni a szüleiddel.Ők sem idegeskednének,és nem kéne terhesnek maradnod.
2011. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

Egyedül is elmehetsz a nőgyógyászhoz, írni fog neked fel gyógyszert, amit szedhetsz ennyi idősen is. Én 14 évesen kezdtem el szedni és Lindynette 20at írt.

Nem kérek az olyan hozzászólásokból,hogy ilyen korban nem kellett volna még szexelni. Ezt mindenki döntse el saját maga.

17/L

2011. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Az a kisebbik baj, hogyha valaki korán kezd szexelni. Ha ezt felelősségteljesen, megfontoltan teszi, akkor nem baj. Viszont nagyon nem valószínű, hogy valakinek 14 évesen kifejlődőtt rendesen a méhe, petefészke. Ha korán is ért, akkor is nagyon fiatal ahhoz, hogy leállítsák a petefészke és a méhe működését, fejlődését. A gyógyszer ugyanis ezt teszi. Kérdés, hogy mi lesz akkor, ha abbahagyod a gyógyszert, vissza fog-e állni a ciklus, peteérés, stb. Reméljük, így lesz!


26/N

2011. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én sem szóllak meg azért, hogy már lefeküdtél a barátoddal. Úgy sem lehet visszacsinálni.

De a gyógyszer nem 15 éves gyereknek való. 18 éves korodig védekezzetek óvszerrel, utána gondolkodj el a tablettán.

Ha ilyen fiatalon kezdesz tabit szedni, tönkreteheti a hormonrendszered.


(egy orvostanhallgató)

2011. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Köszönöm a segítő hozzászólásokat, de biztosra megyünk a gyógyszerrel, anyámék is nyugodtabbak így. 12 éves korom óta menstruálok, így szerintem minden kifejlődött és orvos sem mondott ellenvéleményt.

17/L

2011. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: A Te dolgod. Ha nem gond, én azért másnak nem ajánlanám 18 éves kor alatt.

Amúgy csak akkor derül ki, hogy volt-e káros hatása, ha abbahagyod a tablettát.

2011. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!