Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Visszamenőleg lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ayvel kérdése:

Visszamenőleg lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem bevenni egy tablettát a ciklus első hétén, de utána másnap a következővel együtt pótoltam. Még sose fordult elő ilyen, több mint 1,5 éve szedek gyógyszert. (igazából régebb óta, de nem ezt a fajta fogamzásgátlót) ELŐTTE úgy 62 órával voltunk együtt utoljára, azóta pedig egyáltalán nem, és a hónap többi részében kiegészítő fogamzásgátlást fogunk alkalmazni. A napokkal előtte lévő aktus mennyire tesz ki veszélynek? Már nagyon ideges vagyok, kérem csak normális válaszolók írjanak!

2013. nov. 2. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A betegtájékoztatót kéretik megtartani ilyen esetekre. Haladó felhasználók el is olvashatják.
2013. nov. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy napot (12 óránál többet) kihagytál, akkor beindulhatott a peteérés.


A spermiumok pedig a méhben képesek több napot is túlélni - úgyhogy igen, lehetsz így is terhes.


Most már csak az a kérdés, hogy

- tényleg beindult-e a peteérés? Ez attól is függ, hogy hol tartasz a ciklusodban?

- bejutott-e a méhedbe elegendő spermium? Ez pl. attól is függ, hogy volt-e orgazmusod?

- mennyire vagytok termékenyek?


Amint látod, nem egyszerű a helyzet. Ha a havi vérzés elmaradna, 1 héttel utána tesztelj.

Vagy pedig hívd fel az orvosod: ő korában is meg tudja mondani.

Viszont idegeskedni szerintem már felesleges, mivel már eldőlt a dolog.

2013. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor rohanjak sürgősségi fogamzásgátlóért, hogy ha a peteérésem be is indult, a beágyazódást megelőzzem?
2013. nov. 2. 22:44
 4/4 anonim válasza:

szia ! Ugye nem lettél terhes ?

Mert én most szinte ugyanebben a helyzetben vagyok.

2 és féléve szedem a gyógyszerem és a ciklus első hetén felejtettem el egyet bevenni. Szerdán éltem nemi életet aznap be is vettem időben a tablettát,viszont másnap esti tabit csak 19 óra késéssel vettem be. Még ha 12 órán belül lettem volna semmi gond nem lenne és nem aggódnék viszont mégis rettegek ne hogy baj legyen. Egyszer történt már ilyen velem akkor az orvosom azt mondta amikor meghaladtam a 12 órát pár órával hogy attól még ugyanugy védett főleg mert régóta szedem. Remélem megint hiába aggodok és nem lesz baj :/

2014. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!