Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a biztonsagosabb?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a biztonsagosabb? Fogamzasgatlo v ovszer? Fogamzasgatlo v fogamzasgatlo es megszakitas? Ki melyiket szereti es tartja a legjobbnak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az óvszer Pearl indexe 5, a fogymzásgátlóé 0-1, viszont az óvszernél közbe tudtok lépni, ha gáz van, tablettánál viszont csak a pozitív tesztnél derül ki.

Én ennek ellenére a tablettára szavazok, sokkal nagyobb mozgásteret hagy.

2013. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyik sem 100%, de emiatt nem éri meg parázni

Egyik sem tiszta, mindegyikkel vannak problémák, tisztasági stb. Én óvszer párti vagyok, bár múltkor az is kiszakadt és nem vettem észre (eddig azt hittem mítosz, hogy ki tud szakadni, tudod 300-ból 1), tablettának barátnőmnél túl sok mellékhatása volt. Emiatt abbahagyta, mert kezdte tönkrevágni teljesen a libidóját.

2013. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Frigg ***** válasza:

Én is tablettát szedek. Óvszernél nem voltam annyira felszabadult, és kényelmetlen is tud lenni, a lányok számára is. Viszont az igaz, hogy a tabinak vannak mellékhatásai (sajnos én is megszívtam), de nagyobb biztonságérzetet ad.


23/N

2013. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egyéjszakás kalandban gondolkodsz, akkor az óvszer a legbiztonságosabb a nemi betegségek miatt.

Komoly kapcsolatnál viszont a fogamzásgátlóra szavazok. Párommal mi fél évig óvszert használtunk, de kellett mellé sikosító, mert simán óvszerrel nagyon kényelmetlen volt. Meg aztán a tudat is elég zavaró, hogy van köztünk valami.

Aztán egy ideje átváltottunk fogamzásgátlóra. Nekem semmi rossz mellékhatás nincs, sőt a bőröm is szebb, a hajam is kevésbé zsírosodik, tehát jelenleg erre szavazok.

2013. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Eddig minden barátnőm szedett fogamzásgátlót, összesen 4 volt eddig.

soha egyiknek sem volt semmi baja tőle semmi változást nem okozott neki.

És soha nem lett gyerek sem.

2013. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez változó kinek mennyire hat. Barátnőm a leg-gyengébb tablettát szedte, mégis észrevehető volt rajta a hangulatingadozás, a libidó csökkenés és még vagy 3 dolog. Valakinél nem. Persze sok pozitív mellékhatása is van, de azért is abbahagytuk, mert kell 1-2 év, hogy teljesen visszaálljon a szervezete. Plusz nem ajánlatos sok ideig szedni.

És neki sem volt baja az első pár évben, főleg amikor elkezdte szedni, de hosszú távon nem tesz jót.

2013. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló plusz megszakítás. Mondjuk a megszakítás része leginkább azért, mert elég könnyen szedek össze fertőzéseket, nem százas a hüvelyflórám (tabletta előtt is gyenge volt) és nagyban gyengíti ha belém élvez. És akkor jönnek a jó kis 10 napos kezelések én meg a végére a falat kaparom annyira kívánom, Róla nem is beszélve. De tabletta mellett sokkal felszabadultabbak vagyunk. Óvszerrel már fürödtünk be, pedig elég nagy gyakorlat van mögöttünk, mégis besikerült mikor kicsit felszabadultabbak lettünk, mint kellett volna. Az meg nem játszik, hogy mindig kontrolláljuk magunkat. Úgy mindent lehet csak elélvezni nem.


Szóval váltottunk, az első 1-2 hónap szenvedés volt amíg ráállt a szervezetem de így a 3. levél végén minden príma. Elmúlt az összes mellékhatás kb. Se fejfájás, se hüvelyszárazság, de libidócsökkenés, se semmi. A hajam kevésbé zsírosodik és hullik, az arcom is kezd rendbejönni, nincsenek hangulatingadizások, szóval marad ez a gyógyszer.


De egyébként az nettó hülyeség, hogy nem lehet tartósan szedni és néha szünetet kell tartani. A mai fogamzásgátlók alacsony hormontartalmúak így nyugodtan lehet évtizedekig szedni és akár 1 nap alatt kiürülnek a szervezetből (ezért is veszélyes 1 szemet is kihagyni).


A népiesen megfogalmazott abbahagyás után várjunk a kiürüléssel igazából arra vonatkozik, hogy sokaknak alapból defektes a hormonrendszere ezért idő kell amíg helyreáll, hogy akkor innentől rendesen kell működnie és addig ne csináljanak gyereket.


Szóval tartós párkapcsolatban azt mondom fogamzásgátló és egyénfüggően megszakítással a legbiztonságosabb. Alkalmi kapcsolatban csak is óvszerrel. Nem kellenek valami majdnem hogy vadidegennek a nyavalyái, meg amíg esetleg friss a kapcsolat és ki tudja mi lesz belőle és éppen nem szed a lány fogamzásgátlót csak úgy a bőre miatt vagy a pontos ciklusért vagy pcos miatt (gyakran ezzel tartják szinten).

2013. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!