Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Elfelejtettem bevenni egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfelejtettem bevenni egy szem fogamzásgátlót, szerintetek felkeressem az orvost?

Figyelt kérdés
A 6. napi tablettát elfelejtettem bevenni, és csak 10 órával később jutott eszembe. A tájékoztatóban azt írták, hogy ha az első hétről hagyott ki tablettát, és az előző héten élt nemi életet, akkor keresse fel az orvosát. Vajon akkor is ez a teendő, ha 12 órán belül bevettem a kihagyott bogyót, vagy csak akkor, ha 12 óra után?

2013. dec. 3. 15:52
 1/7 Költőnő? ***** válasza:
nem túl valószínű a para, de jahh, orvos. Csak h megnyugtasson
2013. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fel lehet keresni az orvost, de el fog hajtani a fenebe :(
2013. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor számít kihagyottnak egy bogyó, ha kihagyod/kihányod/kifo.od ÉS 12 órán belül NEM pótolod!

Te pótoltad 10 óra múlva, így nincs teendőd.

2013. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond, mert bevetted 12 órán belül.
2013. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell csinálnod!

Ugyanis nem hagytad ki a szemet, csak pár órával később vetted be. A gond akkor lenne, ha egyáltalán nem vetted volna be, vagy 12 órán túl pótoltad volna. A 10 óra még simán benne van a 12 órában. De ha történetesen 12 órán túl is pótoltad volna, akkor sem kell orvoshoz menni, csak 1 hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

Ezek szerint nem igazán értetted, hogy mit írt a betegtájékoztató.

2013. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor sem kell orvoshoz menni, [...] Ezek szerint nem igazán értetted, hogy mit írt a betegtájékoztató."


De, kérlek, EZT a részét tökéletesen értette!


Minden bizonnyal egy ilyen ábrával találkozott a gyógyszere betegtájékoztatójában (amit bemásoltam az a symicia tabié, de több másfajta gyógyszer papírján is ez van):

[link] - s ha jól megfigyeled, OTT áll feketén-fehéren, hogy ha kihagyott egy tablettát az első héten ÉS nemi életet élt az azt megelőzőn, akkor forduljon orvosához!

Az ok: az első héten kihagyott bogyó esetén a kihagyást megelőző héten folytatott aktusból is lehet terhesség.


Mindazonáltal a kérdező tényleg nem "hagyta ki" a tablettát, mert időben pótolta.

2013. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"ha jól megfigyeled, OTT áll feketén-fehéren, hogy ha kihagyott egy tablettát az első héten ÉS nemi életet élt az azt megelőzőn, akkor forduljon orvosához! "

De igen is félreértette a kérdező!

Ugyanis az arra vonatkozik, ha kihagyott egy tablettát, akkor forduljon orvoshoz! De a kérdező nem hagyta ki!!! És ez a lényeg! Az nem kihagyás, ha pár órával később vette be.

2013. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!