Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tablettás kontra nem tablettás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tablettás kontra nem tablettás fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
Sosem voltam a fogamzásgátló tabletták híve. Igazából mindig úgy láttam, hogy csak fokozatosan teszik tönkre a szervezetet, és gondot okozhatnak a nő egészségében(hosszútávon főleg) illetve a későbbi tervezett teherbeesésben is. Mindenhol csak azt olvasom, hogy gumi nélkül így jó, úgy jó, hú de jó. Látom a páromon, hogy jobban élvezi nélküle, és én szeretem őt és persze hogyne tetszene nekem is úgy jobban. Nem akarok tablettát szedni, de a teljes élménytől sem akarom magunkat megfosztani. Egyszerűen elkeserít a dolog... Csak véleményekre vagyok kíváncsi.

2013. dec. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért ez túlzás, hogy minden nőnek problémát okoznak. Valaki élete végéig szedheti mindenféle mellékhatás nélkül.

Van egy barátnőm, aki már 10 éve szed fogamzásgátlót, és semmi baja nincs, ellenben van olyan is, aki csak fél éve, és olyan mellékhatások jöttek ki rajta, hogy ihajj. Emberfüggő, meg aztán fogamzásgátlóban is rengeteg féle van. Van alacsony hormontartalmú, ami nem vágja szét az embert annyira, ezeket szokták általában a tiniknek is felírni, gondolom nem véletlenül.


Én inkább a fogamzásgátló mellett voksolok, habár több, mint fél évig párommal óvszerrel csináltuk. Nekem az óvszer zavaró volt, ráadásul kiszáradtam tőle, és pár perc alatt fájdalmassá vált a szex, aztán jöhetett a sikosító. Meg aztán felszabadult se voltam, mindig azon aggódtam, hogy kiszakad-e a gumi.

2013. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A mai fogamzásgátlók sokkal modernebbek, sokkal kevesebb hormont tartalmaznak, mint a régiek, ezáltal sokkal korszerűbbek és nem okoznak olyan gondokat a szervezet számára. Ezek már 1 nap alatt is képesek kiürülni a szervezetből.

Én összesen 7 évig szedtem fogamzásgátlót, nem volt tőle soha semmi problémám, ahogy abbahagytam (2-szer szedtem, szülés előtti és szülés utáni időkben), egyből beindult a természetes folyamat és mint olvashattad is, meddő sem lettem tőle.

Egyébként a fog. gátló felírását mindig vizsgálatok előzik meg, vérvétel, rákszűrés, esetleg ultrahang, aminek során sok mindent ki tudnak szűrni, hogy egyáltalán szedheti-e az illető a fog. gátlót. Illetve, ha valami nem is megfelelő, az egyből megmutatkozik, lehet váltani.

Ha nem szeretnéd szedni, természetesen nem kell szedni. Ez a te döntésed. Viszont ha mégis szeretnéd, akkor pedig elmész orvoshoz és kiíratod.

És egyébként valóban a fiúknak sokkal nagyobb az élvezet, jobban szeretik, ha nem kell óvszert húzniuk. De nyilván a normális, felelősségteljes fiúk-férfiak, ha kell, akkor felhúzzák, ebből nem szokott gond lenni.

Nekem mindkét védekezési módszerben volt részem, egyikkel sem volt sem egészségügyi, sem teherbeesési problémám. Úgyhogy én mindkettő mellett tudnék szavazni.

2013. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tény, hogy korszerűbbek a mai tabik, mint az első, 50-60 évvel ezelőtt gyártottak. De attól bizony még mindig okozhatnak igen cifra dolgokat.

Persze, van olyan, aki szedi 10 évig, semmi baja tőle, aztán abbahagyás után az első hónapban terhes lesz, de sajnos van olyan is, akinek pár év szedés tönkreteszi a ciklusát, olyan, aki migrénes lesz tőle, olyan, aki trombózist kap...

Mérlegelni kell, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem.


Én spec. azért szereztem pesszáriumot, mert nem akartam tabit, de szerettem volna kipróbálni, milyen a "teljes élmény". Hát megmondom őszintén, vmi bazinagy katarzosra számítottam a gumis szex után...de spec. semmi különbséget nem érzek.

Annyi, hogy gumi nélkül hamarabb kiszáradok. A gumi jól síkosít, szóval nekem semmi gondom vele.

A párom meg azt mondta, hogy igazából csak a tudat miatt más, érzésben nem nagyon van különbség...

2013. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményeket!

3as válaszoló: Én is hasonlóan vélekedek. Ha egy tabletta képes a természetes folyamatokat annyira megváltoztatni, hogy egy termékeny nő terméketlen legyen akkor abban igenis van olyan mennyiségű hormon, hogy károkat okozhat (még ha a mennyiség benne kevesebb is mint régen). A következmények meg igazából előre nem beláthatóak ezért adagolják nyugodt szívvel. Mert ki mondja meg, hogy az éppen a fogamzásgátló volt-e vagy más, illetve hogy kinél hol a határ meddig bírja a szervezete egészségesnek megtartani magát.

Amiért felmerült bennem a kérdésem, az az volt, hogy azt mondta a párom, hogy szinte semmit nem érez (a behatoláson kívül). (Semmi alatt a nedvességet, ,,környezetet,, meleget érteni.) Számomra nem sok különbség van gumival vagy nélküle.


A pesszáriummal milyen a tapasztalatod/tapasztalatotok?

2013. dec. 8. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem pesszáriumom van, hanem ilyenem:

[link]


Elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban:D

Elég merev, szóval nehéz áttuszkolni a hüvelybemeneten. Utána már magától a helyére megy, szóval nincs vele gond.

Viszont kiszedni elég nehézkes.

Elvileg ugye az is lenne az előnye, hogy 2 napig fent lehet, tehát nem veszik el a spontaneitás, de alacsony perl index ide vagy oda, én nem merem spermicid nélkül használni. A spermicid pedig rövidebb ideig (1-2 óra) hatásos,utána újra kell alkalmazni, szóval rögtön nem olyan "spontán" a dolog...

2013. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És érezhető neked vagy akár a párodnak? Így utólag mi a véleményed róla? Megérte? Miért ezt választottad és nem a klasszikus pesszáriumot?

Bocsi a kérdés záporért!:D

2013. dec. 8. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!