Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire veszélyesek a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire veszélyesek a fogamzásgátló tabletták és a Nuvaring?

Figyelt kérdés
Én valahogy félek ezektől a hormontartalmú cuccoktól, szeretnék egészséges gyereket, és attól félek, hogy ha barátnőm már most (19 évesen) elkezd ilyeneket használni, ezzel kárt tehet a szervezetében. Vagy régen amikor ilyen szerek nem voltak, akkor is volt sok házaspár akiknek nem jött össze a gyerek? Jogos a félelmem? Barátnőm a tablettában is bízik, és nincs a gyűrű ellen sem, de nekem ez és az Ő egészsége fontosabb! Légyszi véleményeket!

2013. dec. 1. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

gyűrűt szülés előtt nem szoktak ajánlani.


természetesen a fogamzásgátlók veszélyesek, mint minden egyéb gyógyszer a világon, de ettől még egy esetleges abortusz nagyobb veszélyt jelentene a későbbi gyerekre nézve, mint a gyógyszer.

2013. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A születendő gyermek egészségére semmi befolyása nincs, inkább rontja a te nemzőképességed, ugyanis a vizeletével ürül a hormon, ami bekerül az élővizekbe, amit te meg majd egyszer megiszol, ettől nagyobb félnivalód van.

Egy abortusz valóban rosszabb, mint a tabletta.

Nem tictac, ez tény, de akinek ettől nem lehet gyereke később, annak amúgy sincs mindene rendben.

2013. dec. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első: Összekevered a hüvelygyűrűt a spirállal...


Kérdező:

A tabletták nem veszélytelenek sajnos. Amellett, hogy rengeteg nem túl súlyos, de baromi kellemetlen mellékhatást okozhatnak (pl. libidócsökkenés, hüvelyszárazság, gyakori hüvelyi és húgyúti fertőzések), sajnos igen komoly szövődményeket is előfordulhatnak.

Pl. trombózist. Régebben, amíg nem voltak fogamzásgátlók, addig a trombózis kifejezetten az öregkor betegsége volt. Viszont a tabik elterjedésével bizony nem egyszer 20 év körüli lányok is fekszenek az intenzíven miatta.

Főleg akkor nagy a kockázata a trombózis kialakulásának, ha az embernek alapból genetikailag hajlama van rá.

És bizony számtalan mutáció okozhat fokozott hajlamot (Leiden, protrombin, MTHFR stb.)...és ezek a mutációk nem is kifejezetten ritkák. Pl. a Leiden a lakosság minimum 10%-át érinti.

Aztán ha még az illető dohányzik is hozzá, akkor pláne nagy az esély.


A másik dolog, hogy a tabletta alapvetően úgy működik, hogy leállítja a nő ciklusát. Azért szerintem érezhető, hogy ez nem veszélytelen dolog.

Ha az embernek szerencséje van, akkor gyorsan visszaáll minden az abbahagyás után, de ha kevésbé szerencsés...

2013. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért félek tőle. Úgy néz ki, hogy kipróbáljuk a gyűrűt, az kevesebb hormont tartalmaz. A lány szedett már gyógyszert, és több eltelt év után még mindig bezavar neki, semmiképpen nem akarom ezt.

Köszönöm a választ, hasznos volt! :)

2013. dec. 15. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
A Nuvaring ugyanúgy működik, mint a gyógyszer. Az alacsonyabb hormontartalom esetén csak a mellékhatások gyakorisága csökken, a hatásmechanizmusa attól még ugyanaz, így ugyanúgy előfordulhat, hogy nem áll helyre a vérzése utána.
2013. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De azért csak jobb mint a gyógyszer, nem? Te mit választanál? Én még kis "zöldfülű" vagyok 19 évesen, de mindjárt az elején rájöttem, hogy gumival egyikőnknek se akkora élvezet, így valami más megoldást kéne találni.
2013. dec. 15. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem választanám. A hormonmentes megoldások híve vagyok. Szerencsére a páromnak és nekem is megfelel az óvszer.

De ha ennyire akarjátok, hát hajrá, próbáljátok ki. Egy abortusznál csak jobb lehet.

2013. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, lehet, hogy kipróbálunk másfajta óvszert, mert ha annyi embernek megfelel, nem akarom elhinni, hogy nekünk nem. Köszönöm szépen a segítséget!
2013. dec. 15. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!