Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól teszem, ha mégis megtartom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól teszem, ha mégis megtartom a 7 napos szünetet?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek már több, mint 3 éve. Múlt héten, a tabletta szedésének 3. hetén, pénteken, elfelejtettem bevenni a tablettát, és csak több, mint 12 órával a megszokottól tudtam bevenni a következő szemet. Ennek következtében ugye ha jól tudom úgy kell eljárni, hogy tovább szedem a gyógyszert, és utána nem hagyok ki szünetet, hanem, folytatom a következő levéllel a gyógyszerszedést. Egyébként ezután óvszert használtunk, mert ha jól tudom a gyógyszer védő hatása ekkor már csökken. Kedden szedtem be az utolsó szemet, és ugye szerdán akkor szünet nélkül kéne folytatnom a következőt. A problémám azonban annyi, hogy nem tudtam időben kiváltani a gyógyszerem, és nem tudtam bevenni rögtön kedd után a gyógyszert. Csütörtökön este már rendelkezésemre fog állni a gyógyszer.   Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben mit tegyek? Tartsam meg inkább mégis a szünetet és az első héten használjak más védekezésre alkalmas eszközt?   Válaszokat előre is köszönöm!
2013. dec. 5. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a háziorvosod, bízzál inkább az ő tanácsában, mint ismeretlen, arc nélkül író emberekben.
2013. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben úgy kell eljárni, ha egy szemet 12 órán túl pótolsz, hogy megvan a pótlás, csak későn, így a szedést úgy kell folytatni, ahogy szoktad, tehát másnap pótlod az előző napit és aznap, amikor is az újabb szemet kell bevenned, beveszed azt is és csak 1 hétig kiegészítő védekezés javasolt. Tehát ugyanúgy meg kell tartani a szünetet. És utána a 8. napon pedig az új levéllel folytatni.

Én még soha nem olvastam olyat, hogy ha valaki 1 szemet 12 órán túl pótol, de pótolja, tehát szem nem marad ki, akkor nem kéne szünetet tartani.

2013. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tevetke ***** válasza:

2-es, pedig a fogamzásgátlók egy részének a betegtájékoztatója ezt írja.

Kedves kérdező, szerintem is inkább orvost kérdezz erről, az a biztos! Ezt akár egy gyors telefonnal is el tudod intézni, ha szerencséd van.

2013. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha egy szem sem maradt ki, csak 12 órán túl van pótolva, abban az esetben nincs teendő a szünet tekintetében. Én úgy tudom, hogy ha valaki 12 órán túl pótolja, akkor is be kell venni ugye a pótolt szemet és folytatni a levéllel ugyanúgy, tehát ha aznap ez miatt 2 szemet kell bevenni, akkor 2 szem kerül bevételre.

De itt szó nincs kihagyott szemről, mert pótolva lett.

És ilyenkor csak 1 hétig kiegészítő védekezés ajánlott.

2013. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es, 4-es,

rosszul tudod! Ha 12 órán túl pótolod, kihagyottnak számít.


Kérdező!

Ilyen esetben nem csak az az egy lehetőség van, hogy tovább szeded szünet nélkül.

Nyugodtan tarthatsz szünetet is DE ilyen esetben a kihagyással együtt kell meglennie a 7 napnak,

azaz, ha mondjuk 3 napi bogyó maradt a csomagban, akkor 4 napnyi szünetet hagysz csak.


Ha így teszel, megmarad a védelem!

Ha a kihagyással együtt több lesz a "szünet", mint 7 nap, akkor ez olyan, mintha az új levél első hetén hagynál ki tablettát.

Azaz a szünetben nem vagy védett és utána az új levél első 7 napján sem.


Nézd meg ezt az ábrát, ez igazolja azt, amit mondok (ne zavarjon, hogy ez a symicia tájékoztatójából van, az összes egyfázisú tablettára igaz ez):

[link]

2013. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Azt írtam le, amit te belinkeltél ábrát!

Akkor mit is írtam rosszul?

Az ábra azt írja, ha a 3. héten történt kihagyás, vagy időn túli pótlás, pótolja a kimaradt szemet, szedje a többit ugyanúgy, ahogy kell és nyugodtan tarthat szünetet és utána pedig jön a következő levél.

Ez van az ábrán is, ezt írtam én is.

És még ugye 1 hétig alkalmazzon kiegészítő védekezést.

Lehet úgy, is, hogy a szünetet nem tartja meg, de nem ez az egyetlen mód. Hanem nyugodtan szedheti úgy, ahogy rendesen, csak a szemet mindenképpen pótolni kell és ilyenkor kiegészítve is védekezni kell.

2013. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanazt írtad, olvasd vissza!

Az ábrán az a KÉT egyedüli módszer van, amivel MEGSZAKAD a védelem!

A tiéddel megszakad és összesen 2 hét kiegészítőre van így szükség. Egyszer a mégis megtartott szünetben és egyszer a következő levél első hetén.


Ha úgy tudott volna eljárni, mint ami az ábrán van, nem lett volna szüksége egy hét kiegészítőre sem.

2013. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*Nem tudok írni, szóval: "Az ábrán az a KÉT egyedüli módszer van, amivel NEM SZAKAD MEG a védelem! "
2013. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!