Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előző ciklusban elfelejtettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előző ciklusban elfelejtettem bevenni egy talblettát, 12 óra eltelte után vettem be. A tájékoztatón az állt, hogy ne tartsak 7 napos szünetet, bevettem 2 ciklusni (42db)gyógyszert. Miért késhet mégis?

Figyelt kérdés
A 3. héten nem vettem be a gyógyszert, de másnap pótoltam, nem tartottam szünetet. Már elfogyott a 2X21 tablette, elvileg az utolsó tabletta után 2-3 nap múlva megjön a menszeszem. Már a 4. napon tartok és mégsem... Nem hánytam, nem ettem többet, nem tapasztaltam semmi olyan változást. Terhes lehetek? Vagy a sok gyógyszer hatása?
2008. jan. 29. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ajajj! Szerintem minél hamarabb menj nőgyógyászhoz. Érdemes előtte tesztelned, hogy a terhgességet kizárd.
2008. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Én eddig még nem hallottam, hogy ha elfelejted bevenni 12 órán belül, akkor ne tarts szünetet és szedd be a köv.levéllel is!Szerintem menj nőgyógyászhoz, de terhes nem igen lehetsz, a sok hormon bolondította meg a szervezetedet, és emiatt késik!
2008. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Itt van előttem a tájékoztatóm (én Mercilon-t szedek), ami ezt írja:

A harmadik héten ha elfelejtett bevenni egy tablettát akkor 2 lehetőség közül választhat és nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmaznia:

Mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valóvan 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a tablettát. A csomag kiürülése után haladéktalanul GYÓGYSZERSZÜNET KÖZBEIKTATÁSA NÉLKÜL- kezdje el a következő csomag tabletta szedését. Bár ebben az esetben csaka második csomag bevétele után jelentkezik a megvonásos vérzés.

Szóval helyesen tettél. Elméletileg meg kellene jönni...de végülis abból nem lesz semmi bajod, ha felkeresed a nődokit!

2008. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kiegészíteném előző válaszomat: a második lehetőséget azért nem írtam le, mert lényegtelen ebben az esetben...
2008. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!