Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A PHARMATEX hüvelytabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A PHARMATEX hüvelytabletta biztonságos?

Figyelt kérdés
Elég ha aktus előtt felteszem 10 perccel, és utána (elvileg) nem kell gumi, meg semmi?! Én így tudtam, és vettem is egyet. Mennyire biztonságos így minden más védekezés nélkül?

2013. dec. 13. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A semminél jobb, de elég sok baba születik belőle, szóval mellette még legalább egyféle védekezést alkalmazzatok.
2013. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem túlzottan sajnos

sok a pharmatex baba

a nőgyógyászom azt mondta, hogy kizárólag szoptatás alatt ajánlja nyugodt szívvel, amíg annyi tej van, hogy lefagyasztani is lehet belőle, mert akkor a tejtermelődés is véd és ahhoz kiegészítésnek megfelelő a pharmatex, egyébként nem

2013. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy az elözök irják. Vna is erröl sok info a neten hogy melyik védekezési formánál mennyi az esély a babára. AMivel szerintem használható az a megszakitásos módszer. De ez csak akkor ajánlott ha nem olyan nagy baj ha becsuszik a baba. Ha nagy baj lenne akkor védekezztek máshogy. gumi vagy gyógyszer. Ez a kettö a legbiztonságosabb.
2013. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Mi egy éve használjuk a pharmatex krémet (a krémnél várni sem kell), nem lett belőle baba, szerintem mint mindennél igaz, megfelelően kell alkalmazni!


A tabletta és a kúp talán nem annyira biztonságos, mert sokszor gondolom meg sem várják a 10 percet míg szétolvad és ebből lesz a baj, vagy nem olvad el eléggé, illetve iritál és csíp, a krémet pedig be kell nyomni és kész is, azonnali a hatás és nem is iritál!


A hatásosságot tekintve:


Pearl index (A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer, illetve a módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma, vagyis egy példát kirakadva: Ha egyáltalán nem védekeznek a párok, akkor a fogamzás valószínűsége egy év alatt 100 nő esetében 85):


PHARMATEX 0,7-7

Megszakított közösülés: 8-38

óvszer (spermiciddel) 4-12

óvszer (hagyományos) 3-28

naptármódszer 9

hüvelyi spermiumölő anyag 0,7-7

hormonális fogamzásgátló tabletta 0,1-2,5

hormontartalmú injekció 0,2-2,6

sürgősségi tabletta 0,5-2,5

méhen belüli fogamzásgátló eszköz 0,5-5

méhen belüli helyi hormonhatású eszköz 0,1

hormonális tabletta: 0,1- 0,5

műtéti sterilizáció: 0,1


Szerintem mostmár tiszta vizet öntöttünk a pohárba, mert mindenki csak vagdalódzik, hogy pharmatex baba, meg már az orvosok is azt mondják... NEM! Egyszerűen be kell ráhagyással tartani a betegtájékoztatót, persze így is előfordúlhat a terhesség, 100%-os védelem nem igen van!

2013. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző voltam!


Pont a példa maradt le:


Nincs fogamzásgátlás 85


Tehát 100 nőből egy év alatt 85-en lesznek terhesek, ha nem védekeznek!

2013. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Jó, én 5 évig védekeztem megszakítással, aztán mégse lett belőle baba... szóval pharmatex se kell, elég a megszakítás...

Egyébként ez a Pearl-index azért elég becsapós. A pharmatex egy spermicid (spermaölő szer). Ha annak a Pearl-indexére guglizol rá, ott azért előfordul a 2-18, 5-20 közötti érték megadása is, ami azért elég magas. Na persze a pharmatex weboldalán nem ezek az adatok vannak, azonban nekik nyilván meggyőző értékeket kell produkálni.


Összefoglalva: szerintem akkor jó, ha nem okozna gondot a baba, ha jönne. Akkor tényleg jobb mondjuk a tablettánál, mert nem hormonális, azaz tuti nem befolyásolja a magzat fejlődését. De ha tutira nem szeretnétek még gyereket, akkor már túl nagy a kockázat. Bár ez attól is függ, hogy viszonyulsz az abortusz kérdéséhez.

2013. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ebben igazad van, de nekünk tuti bevált idáig.. De most mit lehet tenni, ha a gumi nem tetszik. A hormonális tablettától meg elhízik az ember lánya :(


Lehet visszatérünk arra, mert macerásnak macerás a pharmatex is, illetve olajos játékok nem megengedettek, elméletileg, erre várom a gyógyszerésztől a választ akitől rendeljük! De mit lehet tenni, ha egyszer a hormon tabletta meg nem túl jó az egészségre sem...


Sőt elég sűrűn volt gombásodása a barátnőmnek oda lent..

Igaz egy időben tértünk át a bio életmódra és egy időben hagyta el a fogamzásgátló tablettát, nem tudom, hogy minek köszönhető, hogy ez a panasz megszűnt neki (nem a pharmatex, mert fél évig gumi volt a fogamzásgátló elhagyása után).. Zöldség, gyümölcs, hús az eledelünk :D Semmi adalékanyag, antibiotikum és társai..


A fogamzásgátló tablettát, ha szedi esetleg újból, akkor kordában tartható edzéssel és a fentebb írt étrenddel szerinted a narancsbőr, gombásodás stb.? Vagy köze nincs ezeknek a fogamzásgátló tablettának hozzá?


Az abortusz eléggé nehéz lenne megcsinálni jelen helyzetben, meg a másik, hogy nem szeretném, hogy a barátnőm átessen ezen meg én se.. Még fogamzásgátló tablettát is nehéz lenne feliratni, illetve megvennünk, de megoldanánk közeli rokon segítségével!


Nem tudjuk mi tévők legyünk..

2013. dec. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Úristen,ezeket olvasni is szörnyű,az egyik AJÁNLJA a megszakításos módszert,a másik meg nyafog mert nem tetszik a gumi meg a hízás...Miattatok éli virágkorát az abortusz!!!!

Szedj gyógyszert vagy védekezz gumival,ennél jobbat még senki nem talált ki(kivéve persze a drágább,macerásabb dolgokat de nyilván egy tininek teszem azt nincs ilyesmire pénze)!!!! Legyen már pici eszetek!

21L

2014. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 nem értek egyet azzal amit írtál. Az óvszer érzéketlenné teszi a péniszt, alig érez valamit, a gyógyszert nem szedheti bárki:trombózisra hajlamosak pl én is, májbetegek. Igaz az is, hogy elhízik tőle az ember. Senkinek sem ajánlom, sőt ellenzem a fogamzásgátló tabletta szedését. Hormonmentes fgg meg ugye vagy gusztustalan a fertőzések, mellékhatások miatt vagy fájdalmas, kényelmetlen, kizár sok lehetőséget. A megszakításos dolog ugyan nem a legjobb, de jelen esetben ez áll hozzám a legközelebb.


23 L

2020. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!