Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik fogamzásgátló módszer...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik fogamzásgátló módszer a legjobb? Aki nem fogamzásgátlót szed, miért?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon szokott görcsölni a hasam, ha menstruálok és ezen talán a fogamzásgátló tabletta tudna segíteni, de viszont olvastam pár olyan véleményt, hogy a hormon tartalma miatt nem jó használni a fogamzásgátlót..Pár hónapig használtam hüvely gyűrűt, de most 4 hónapja abba hagytam. Ti mit használtok és miért?

2013. dec. 15. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én óvszert használok, mert nem akarom tönkretenni a szervezetemet. Amíg nem akarok gyereket addig gumi, utána meg tetetek fel spirált vagy ha nem akarok több gyerkőcöt akkor elköttetem magam és kész.
2013. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én fogamzásgátló tablettát szedek több mint egy éve már. Azért választottam ezt, mert olcsóbban jövünk ki így a párommal, mintha óvszert vennénk (sokat vagyunk együtt). A mellékhatásoktól féltem egy picit, de a nőgyógyász rendesen megvizsgált, mielőtt felírt volna valamit, és gondoltam egy próbát megér, legrosszabb esetben egy életre kiábrándulok a tablettákból. Semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztalok, maximum annyit, hogy picit hajlamosabb lettem a hízásra. A durva hasfájásom és görcsölésem TELJESEN elmúlt, a korábban 7 napos menstruációm most három napig tart.. Úgyhogy nekem ez nagyon bevált.


A hormontartalomhoz pedig csak annyit: alapvetően ma már nem olyan durva dózisúak, mint régen. Ez az érv természetesen megállja a helyét, mert a tabletta felbolygatja a szervezetet, de ha olyan tablettát szedsz, amit a szervezeted elfogad, és nem lesznek durva mellékhatások, amik miatt abbahagyd, akkor azért nem kell belehalni, nem lesz káros. Ez inkább akkor számít, amikor a 15-16 éves lányok akarnak tablettázni, ilyen fiatalon tényleg nagyon káros lehet.

2013. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Óvszert használok, ritkán pesszáriumot és spermicidet együtt.


A hormonális fogamzásgátlást több okból is elutasítom.

Egyrészt alapból hormonproblémám van, amit nem tünetileg szeretnék kezelni. Sok gondomon segítene a tabletta, de a fő gondomat (hogy nincs ovulációm) nem oldaná meg.

Ha egészséges lennék, és teljesen normális ciklusom lenne, akkor pedig nincs az a pénz, amiért hajlandó lennék megkockáztatni, hogy tönkre menjen. Sajnos tudom milyen az, ha szarul működik a dolog, és nagyon nem jó érzés.

Tankönyv szerint 2% az esély arra, hogy tabletta után tartósabb ideig ne álljon helyre a ciklus, nekem ez a 2% is sok lenne, ha minden rendben lenne.

2013. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg megszakítás. 5 évig szedtem fogamzásgátlót. A gyógyszer előtt nem voltak görcseim, de össze vissza jött meg és erősen. Mikor elkezdtem szedni, jöttek a görcsök, a ciklusom szabályos lett, de erős, csak talán nem annyira mint előtte. Most bármiféle hormonmentes védekezés érdekel. Gyógyszert addig biztosan nem, amíg nem szülök. Kiábrándultam. Hiába egyszerű meg biztonságos. Az óvszerrel nem lenne bajom, párom nem szereti. Ez van :) Ő abból én ebből nem engedek. Nekem az egészségem fontosabb.
2013. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ha az egészséged a legfontosabb, miért kockáztatsz meg egy esetleges abortuszt? Az sem egészséges ám. Vagy nem vetetnéd el, ha besikerülne? Mert akkor nem szóltam.

Egyébként javaslom neked is a pesszáriumot spermiciddel.

2013. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is minden barátom eddig azzal jött, hogy ők bizony óvszert nem húznak. Mondtam, jó, én emg nem vagyok hajlandó se mrégezni magam gyógyszerrel, se görcsölni minden hónap végén. Érdekes, pár hónap után teljesen megszokták az óvszert és már smemi gondjuk sem volt vele. :)
2013. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pont a pesszáriumról próbálok infókat begyűjteni. Olvastam már sokat róla, nagyon tetszik is, de még saját véleményekre is kiváncsi lennék, nem csak általános infókra. Az abortuszt mind a ketten egyhangúan elutasitjuk. Ha úgy alakulna, nem lenne kérdés, hogy mit tegyünk.

11:03: Nem fogok olyat erőltetni amit nem élvez, nem vagyunk tizenéves suhancok, ha neki az X évei alatt negativ tapasztalatai voltak, akkor keresünk más megoldást. Van akit nem lehet hozzászoktatni, mert nem élvezi benne, vagy épp nem is birja benne működésre :). Én csak leirtam a fogamzásgátlóval kapcsolatos tapasztalatomat. Nem mondom, hogy a fogamzásgátló méreg, de nekem sok volt, majd talán ha már biztosan nem akarok gyereket, de előtte inkább tartózkodom tőle.

2013. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oké, ha ezek szerint nem lenne katasztrófa egy baba, akkor rendben van:)
2013. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én előző pasimmal, aki nekem az első volt, óvszert használtunk. nem is láttam értelmét másnak a heti nagyon maximum 1x-i szex miatt...(pff)... a mostanival nem, mert nem szereti. megszakítással csináltuk, de most váltottunk át hüvelygyűrűre :) a gyógyszer nálam szóba sem jöhet! nem szeretem bevenni, ráadásul hatalmas hormontartalma van, hízni sem szeretnék, idegeskedni sem szeretnék(elvileg ez is a mellékhatása), és minden nap órára pontosan bevenni sem, ráadásul kva drága...:)

18/L

2014. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó:

A hüvelygyűrűben 15 mikrogramm ösztrogén van, a tablettákban 20. Azért azt az 5 mikrogramm különbséget nem nevezném vmi borzalmasan nagy hormonadagnak.

Ez az egyik. A másik dolog, hogy a tabletták ára kb. 4000-8000 forint között változik márkától függően (3 havi adag persze). A hüvelygyűrű 3 hónapra tudtommal 9500-10000.


Értem, hogy neked ez a megfelelő, nem is lebeszélni akarlak, vagy bármi, azt használsz, amit akarsz. Csak az érveid ezen részeit nem igazán értem:D

2014. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!