Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora a teherbeesés esélye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora a teherbeesés esélye az ovuláció utáni periódusban? Szükséges a 72 órás tabletta?

Figyelt kérdés
December 4-én jött meg utoljára a menstruációm, és 8-ig tartott. A ciklusom 35 (néha több) napos, 35 nappal számolva dec. 25-én ovuláltam. Az aktus a párommal 28-29-én történt. Jelenleg tompa és viszonylag enyhe fájdalmat érzek az alhasam bal oldalában. Váltsak ki 72 h-s tablettát a terhesség elkerülése érdekében?

2013. dec. 30. 04:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenféleképpen váltsd ki a 72 órás tablettát, még bőven benne vagy az időben. Valószínűleg most ovulálsz, és elég nagy esélyed meg lehet arra, hogy teherbeess.
2013. dec. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Igen, van esélye, de az is számít, a fiú mikor ejakulált utoljára az aktusotok előtt, és volt-e az aktus során is ejakuláció.

Én semmiképp nem vennék be esemény utánit, mivel a megfoganás nem biztos, a szervezet viszont vetélést él át esetleg fölöslegesen. Tehát pont azt, amit abortusz által. Arra pedig van még 2 hónapotok, ha mindenképp szükséges. És bárhogy döntesz, NE egyedül menj át ezen, hanem a fiúval együtt! Kezdettől vond be!

2013. dec. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2#-es: azért az esemény utánit ne hasonlítsuk már az abortuszhoz! Kérdező: ha beléd élvezett, mindenképp! Az elsőnek nagy eséllyel igaza van.
2013. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem szeretnétek babát, akkor mindenképp menj el érte. Oké, hogy tudod, milyen hosszú a ciklusod, és kb mikor kéne ovulációnak lennie, de kis csúszások mindig bejöhetnek, és egy-két napnyi tényleg nagyon könnyen előfordul. És akkor már eléggé kics az esély rá, hogy nem leszel terhes.
2013. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Lehet vennék be a helyedbe esemény utánit.

Bár én nem értem, tuti elmennék nőgyógyászhoz és feliratnék magamnak fogamzásgátlót. Nem lennél ilyen parában.

2013. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2013. dec. 30. 21:47
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
3: Ne hasonlítsuk az esemény utánit az abortuszhoz? Miért? Mindkettő egy tabletta bevétele, ami vérzéssel kísért vetélést okoz...
2014. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Először is: az abortusz nem egy tabletta bevétele. Az abortusztabletta Magyarországon nincs engedélyezve (de egyébként tényleg vetélést okoz). Itt műtéti úton, vákuummal távolítják el az embriót. A 72 órás tabi viszont nem vetélést okoz, hanem a megtermékenyített pete beágyazódását akadályozza meg.
2014. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: Értem. Akkor nem tudtam pontosan. Én úgy tudom, ugyanolyan beavatkozás a szervezetbe, mint aza bortusztabletta.

A vákuumra meg azt mondom, ne 200 km utazás legyen az akadálya annak, hogy megóvd a szervezeted... Elfogadhatatlan, hogy 1950 van ma Magyarországon, és nem is szabad elfogadni ezt senkinek. Ezt nevezik abortuszturizmusnak, ugye?

2014. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam még abortusztablettáról. Nálunk ez miért nincs?
2014. jan. 1. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!