Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille fogamzásgátló hatása?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille fogamzásgátló hatása? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

10. napja szedem a Dienille fogamzásgátló tablettát, és tegnap már nem védekeztünk a párommal. De még ezzel nem is lenne akkora baj, de mivel ugye Szilveszter este volt, ezért ittam. Befolyásolja az alkohol a tabletta hatását? Nem hánytam meg semmi, tehát lényegében úgy nem ürült ki a szervezetemből.


Mit gondoltok? Lehetek terhes vagy a 9. napon azért megfelelő védettséget kapok? A betegtájékoztatón az volt, hogy megfelelő használat esetén már az első naptól véd. De pár oldalon olvastam, hogy érdemes várni. Most akkor..?


19/L



2014. jan. 1. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A hirtelen nagyobb mennyiségű alkohol, illetve a rendszeres alkoholfogyasztás hatással lehet rá. És bármi, ami hatással lehet a gyógyszerre, attól teljesen független, hogy mennyi ideje szeded!!! Az a védettség akkor érvényes, ha nincs semmi, ami befolyásolja a hatását. Minden más esetben mindegy, hogy mennyi ideje szeded.

Ilyenkor jobban jártok, ha 1 hétig használtok inkább óvszert is a biztonság kedvéért.

2014. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Költőnő? ***** válasza:
0%
első naptól egy gyógyszer sem véd :(
2014. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

Rosszul tudod!

A mai fogamzásgátlók jó része úgy működik, ha a vérzés első napján kezdi el szedni az illető, akkor már az első szemtől kezdve védelmet nyújt. És hogy melyik gyógyszer ilyen, azt az adott gyógyszer betegtájékoztatója tartalmazza. Ha nem hiszed, járj utána!

2014. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Igen, legközelebb mindenképp várni fogok 1 hetet. Nem jó ez a kétségbeesés és bizonytalanság. Most már csak reménykedhetek, hogy ne legyen baj belőle.


És ahogy a 3. hozzászóló is mondja, meg ahogy én is írtam a leírásban, van olyan gyógyszer, ami 1. naptól hat. Legalábbis a Dienille betegtájékoztatóján tényleg ez szerepel.

2014. jan. 1. 15:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem hisszuk. A 99%-ra az van irva, az elso naptol ved, ehhez kepest van ismerosom, aki ennek 'megfeleloen' nem vedekezett, megis teherbe esett. Az elso 1-2 hetben erdemes gumit hasznalni, de teny, hogy nem vagyunk egyformak termekenyseg teren.
2014. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Költőnő? ***** válasza:

nekem tök mindegy, mit ír egy betegtájékoztató, ezt nekem orvos mondta :)

ha nem haragszol, én inkább neki hiszek ;)

2014. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy védekezik és addig, ameddig akar.

De sokszor az orvos se azt mondja, amit a betegtájékoztató leír, az attól még úgy van.

Azért nagyon valószínűtlen, hogy ezeregy fajta dolgot leírnak a betegtájékoztatóban, hogy tényleg mindennel kivédjék magukat a gyógyszergyártók, hogy ne lehessen őket perelni, akkor majd pont egy ilyen dolog ne lenne így, nem?

Amúgy meg aki azt írta, hogy az ismerőse is így tett és mégis terhes lett, az lehet hogy akkor is így járt volna, ha nem abban, hanem a következő hónapban nem alkalmaz kiegészítő védekezést. Az is lehet, hogy nem a vérzése első napján kezdte el szedni a tablettát, mert akkor ez nem érvényes, hogy az első naptól véd, vagy éppen nem szedte be az összes szemet, vagy éppen késett, vagy éppen szedett másik gyógyszert, ami hatással volt a gyógyszerre. Ezt nyilván nem tudni...

Szóval mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. És bizonyos helyzetekben, mint ahogyan ez is, jobb a kiegészítő védekezés! De nem minden esetben szükséges. És hogy mikor nem az, az is benne van a betegtájékoztatóban.

2014. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Költőnő? ***** válasza:

persze, igaza van mkinek, gyógyszere, genetika, egyebe válogatja, én három orvossal beszéltem erről

az egyik mosolyogva azt mondta: 100% az, ha nem szexelek.

kérdeztem mindezt azért, mert nekem egyszer már gyógyszer mellé befigyelt egy terhesség. Nem mondhatnám, h megnyugtatott, h akkor én az az egy ezrelék vagyok. :(

nekem azt mondta a legtöbb doki, h első két hétben érdemes kiegészítő módszereket alkalmazni és utána már elvileg 100%-osan fejti ki a gyógyszer a hatását.

Addig "szokják" egymást a szervezettel.

2014. jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"nekem azt mondta a legtöbb doki, h első két hétben érdemes kiegészítő módszereket alkalmazni és utána már elvileg 100%-osan fejti ki a gyógyszer a hatását. "

De nem azt mondta, hogy kötelező, hanem hogy érdemes. Mert sosem lehet tudni. Mindig jobb az óvatosság. De elvben, a fog. gátlók, amelyek úgy lettek kifejlesztve, azok képesek már az első szemtől nyújtva bizony körülményeket figyelembe véve védelmet kifejteni.

Amúgy meg azért mondta, hogy az a biztos módszer, ha nem szexelsz, mert valóban az a biztos. Bármi másnál is mindig ott van az esély.

De saját tapasztalataim alapján, akár óvszerrel védekeztem, akár fog. gátlóval, soha nem lettem nem kívántan terhes. Amikor az lettem, az is tervezett volt és az is hónapokig tartott mire összejött.

2014. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Költőnő? ***** válasza:

nem vitatkozni akarok :)

saját tapasztalat alapján én nem bízom a véletlenre.

nem szeretném még egyszer azt végigcsinálni:(

2014. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!