Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha abbahagyom a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha abbahagyom a fogamzásgátló szedését mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Mivel a barátommal szakítottunk (:/), már nem szükséges a fogamzásgátló szedése. Most lesz másfél hét múlva, hogy a 4. lap gyógyszert bevettem. Vagyis 4 hónapja szedem. Most viszont abba szeretném hagyni, a terhesség nem jöhet szóba, mert már rég voltunk úgy együtt. Viszont a kérdésem az lenne, hogy hormonálisan mik változnak? El kéne menjek a nőgyógyászhoz, hogy ő mit javasol? Máshol olvastam, ott azt írták erről nem kell "leszokni", fokozatos abbahagyást nem igényel. De pattasásosodás, szőrösödés..stb? Tapasztalatok? Tippek?

2014. jan. 6. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nem kell.

Én 3x hagytam abba mind a 3x több év után, de sosem történt semmi változás semmi negatív hatása nem volt.

2014. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért mindenképpen megkérdezném a nőgyógyászt, ki tudja, hogy az a fajta tabletta, amit te szedsz, hogyan működik :) Abból semmi hátrányod nem származik, ha bemész, vagy felhívod és megkérdezed :)
2014. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából sok mindent nem javasolhat... Lehet nem indul majd meg a mensid, és mesterségesen kell beindítani (valami gyógyszerrel), illetve nem lesz rendszeres... Én azt tapasztaltam, hogy 6 hát után jött meg, és most várom, hogy rendszereződik e. De ettől még ki tudja, neked hogy lesz?! Van akinek hónapokig nem jön meg, akkor mindenképp fordulj orvoshoz.
2014. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem már egyből lett peteérésem, menstruációm, nem maradt ki egy sem.

Viszont lett még pluszba zsíros hajam, bőröm. Naponta kellett hajat mosnom..

2014. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy egész ciklus kimaradt, miután abbahagytam a gyógyszer szedését, utána csak lassan kapott észbe a testem, úgyhogy ne ijedj meg, ha nehezen áll majd be a ciklusnapok száma. Milyen gyógyszert szedsz?

Pattanásosodás csak abban az esetben valószínű, ha a gyógyszer szedése előtt gondod volt vele, de közben mérséklődött vagy elmúlt.

2014. jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz. Én sosem voltam pattanásos típus, max 1-2 menzesz előtt, a tabletta elhagyása után viszont tiszta aknés lett az arcom.
2014. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én meg pattanásos voltam, bár 20 évesen kezdtem szedni, most 2 év után abbahagytam, most nem változott a bőröm "vissza". De szerintem ne a tabira fogjuk... persze nyilván változást idézhet elő. De főleg étkezz rendesen, igyál sok folyadékot... Szőrösödésem teljesen ugyan olyan maradt, mint tabi előtt, és közben.
2014. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2 évig szedtem fogamzásgátlót, majd egy kis időre abba kellett hagynom egészségügyi okok miatt. (Nőgyógyászati problémák) Nem mondott semmit a nőgyógyászom, hogy ennek lenne valami menete, hogyan kellene abbahagyni a gyógyszert, egyszerűen beszedtem a maradék utolsó levelet és többet nem vettem be. Szerencsére nekem rendesen megjött a gyógyszer szedése nélkül is, nem tapasztaltam semmiféle változást ami a gyógyszer abbahagyásának tudható be. Fél évig nem szedtem, majd újra elkezdtem szedni, de akkor sem történt semmi változás. Manapság kevés a hormontartalma ezeknek a gyógyszereknek, így azért nem hiszem, hogy nagy változásra kellene számítanod a külsőségek terén. Az lehet, hogy kicsit rendezetlen lesz a mensid, vagy késik, ilyesmik, de ezen kívül nem kell megijedned. :)

2014. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erősebb lett a vérzésem miután abbahagytam a szedését.és néha késik is vagy előbb jön meg kicsit rendszertelenebb lett ezért újra fogom szedni.Jobb mint azon izgulni hogy terhes vagyok vagy hogy kiszámíthatatlanul jön meg.:(

Sokkal jobban kívánom a szexet is mióta nem szedem a hormonokat.Az lehetséges hogy attól van?

2014. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!