Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi történik, akkor ha a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik, akkor ha a tablettát nem a menzeszem első vagy utolsó napján kezdem el szedni? és mennyi idő kell, hogy kiváltsa hatását a fogamzásgatló?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 01:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a tabletta neve?
2014. jan. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha az első nap kezded szedni, akkor többnyire az első naptól véd, ha később, akkor egy darabig kiegészítő védekezés kell!


A betegtájékoztatóban minden le van írva!

2014. jan. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
melleva 35 a tabletta, szóval nem lesz gáz ha mondjunk a 10. napon kezdem szedni?
2014. jan. 13. 01:56
 4/13 anonim ***** válasza:

10. napon már felesleges, akkor úgyis már a ciklus végéig kiegészítő védekezés kell.


Ha jól látom, nem magyar gyógyszer, legalábbis nem találok róla magyar betegtájékoztatót...


Mindenképpen olvasd el, biztosan benne lesz!

2014. jan. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne kezd el. Az elsőn kezd. Ne sürgessük már ennyire, ami nem megy!!
2014. jan. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A 10, napon már felesleges elkezdeni, nem leszel védett. Kb olyan mintha kihagynál két hetet a fogamzásgátló szedéséből.

Ha a menstruáció első napján kezded el szedni, akkor már onnantól kezdve az véd a terhesség ellen. A te esetedben mindenképp kiegészítő védekezést kellene még alkalmazni, teljesen feleslegesen kezdenéd el most. Max még teljesen megzavarnád a szervezeted. Nem véletlenül a ciklus elején kell elkezdeni.

2014. jan. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem sietek és azért szedném így, hanem mert nőgyógyász írta fel pont azért mert nem menstruáltam már 3 hónapja és nem tudom megmondani, hogy mikor kellene csak 10-12 nap csúszással...
2014. jan. 13. 02:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor viszont sürgősen keress fel másik nőgyógyászt! Ezzel nem orvosolja, csak elfedi a problémát. Mert valóban lesz minden hónapban vérzésed, de ez nem menzesz, hanem megvonásos vérzés lesz.


És ha egyszer majd gyereket akarsz, kezdődhet a vizsgálatok sora, hogy vajon miért nincs peteérésed?


Keress olyan dokit, aki kivizsgálja, miért nincs menzeszed 3 hónapja, illetve a problémát kezeli...


És csak ha beáll, és legalább 1 éve rendszeres lesz, akkor kezdj el fogamzásgátlót szedni!

2014. jan. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahha, hát szerintem akkor se kapkodd el, várd meg nyugodtan amíg megjön, aztán rögtön el is kezdheted szedni. Ez a bizonyos nőgyógyász azért elküldött mindenféle kivizsgálásra, hogy kiderítse miért nem menstruálsz? És az eredmény pedig:

Hány éves vagy?

2014. jan. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
rengeteg vizsgálaton voltam, vérvizsgálatokon is, vannak ciszták a petefészkeimen és ez a fogamzásgátló tartalmaz 2 hormont amire a szervezetem igényt tart, el kell kezdjem szedni és 2 hónap múlva vissza kell menjek, csak tényleg nem tudom, hogy végülis mikor vegyem be..vagy honnan tudhatnám mikor kell menstruáljak
2014. jan. 13. 02:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!