Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez mit jelent? Hatásos? Tuti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mit jelent? Hatásos? Tuti nem lesz baj belőle?

Figyelt kérdés
Yasminelle-t szedek. A 3. hétnél tartok.. és tegnap sajnos kimaradt egy tabi. 12 órából kicsúsztam.. a tájékoztató szerint szedjem tovább a következő levelet, vagy hagyjam abba és tartsak szünetet.. szedném tovább, de nyugtalan vagyok, mivel hétvégén párom itt alszik.. és hát szeretnék vele együtt lenni. :( Mit tegyek? Valaki járt már így? Előre is köszönöm a válaszokat. :)
2009. dec. 3. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedd tovább, és hétvégén használjatok gumit is!
2009. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

KIHAGYÁS AZ ELSŐ HÉTEN:

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, pl. óvszert.


KIHAGYÁS A MÁSODIK HÉTEN:

Egy filmtablettát hagyott ki a második héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A terhesség elleni védelem nem csökkent, nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazása.


KIHAGYÁS A HARMADIK HÉTEN:

Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:


1. Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad.


eszerint, ha a 3. héten hagytál ki egy szemet akkor nemkell kiegészítő védekezés, ha valamelyik javaslatot megfogadod a 2 közül.

ha a második héten hagytál ki egy szemet, akkorsem csökken elvileg a védelem.

ha az első héten, akkor bizony óvszert kell használni.


bár én parás vagyok, én minden esetben használnék óvszert:D

2009. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na ezaz.. javallat.. de örülnék neki, ha valaki megírná a tapasztalatát.. hogy tényleg nem történik baj, ha megfogadom a tájékoztatót..


amúgy. szerintem beszedem végig, mert aztán úgyis gyógyszert akarok váltani.. akkor meg úgyis kell 1 levél, mire hat a bogyó, nem?

2009. dec. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!