Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kezdhetem elöbb szedni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdhetem elöbb szedni?

Figyelt kérdés
Most kezek el fogamzásgátlót szedni (Mercilon) CSütörtökön jött meg a vérzésem az orvos azt mondta hogy az 5.napon kezdjem el szedni tehát hétfőn. Különbözö okok miatt nekem ideálisabb lenne ha vasárnap kezdeném el. Ez az 1 nap Már nem számit sokat nem? a Beteg Táékoztato is csak arra utal hogy ha az első nap veszem be utána nem kell védekezni ha 2-5 napig még kell 7 napig kiegészitő védekezés. Szerintetek?? bevehetem vasárnap?
2009. dec. 4. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
beveheted igen. csak használj kiegészítő védekezést egy hónapig.
2009. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kell egy hónapig kiegészítő védekezés. Ahogy le is írtad a tájékoztatóban le van írva, ezért nem értem hogy egyáltalán mi értelme a kérdésnek.
2009. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
némelyik gyógyszer tájékoztatója aztírham, hogyha nem az első napon kezdted el szedni, akkor 1 hónapig kell kiegészítő, ésmég az orvosok is 2 hetet szoktak javasolni. ezért írtam amit írtam. első voltam.
2009. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első! Itt második:D


A mercilon tájékoztatója gondolom azt írja amit a kérdező leírt, szerintem a tájékoztatónak lehet hinni. A gyógyszerészek sem hülyék, hogy valótlant írjanak rá, mert aztán mehetne a pereskedés.. Én ugyan Lindynette 20-at szedek, de barátnőm mercilont szedett sokáig, és ő is csak azt a 7 napot várta meg. Persze inkább vigyázzon az ember, de az egy hónapot még is csak túlzásnak tartom. De amúgy Kedves kérdező, a neten különböző oldalakon orvosoknak is fel lehet tenni kérdést, ő biztos okosabb mint mi.

2009. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Eltérő válaszokat kaptam eddig valaki ezt valaki azt mondott illetve a betegtájékoztató is mást irt és a Doki is Mást mondott azfelől mikor kezdjem el szedni! De köszi. Az lesz h elkezdem vasárnap. De ha a 4.napon kezdem el ugy tudom h tényleg csak a 7 napot kell Kivárni de a biztonság kedvéért kibirjuk már ezt az 1 hónapot kiegészitő védekezéssel. Köszönöm
2009. dec. 4. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
en is mar szedtem mercilont. az orvosnál azt mondták, h az első szemtől véd. ne izgulj. ha az 5. napon kezded, akkor várd ki az egy honapot. ha a mensi 1. napjan kezded, akkor nem kell varni.
2009. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha később kezded, akkor minden esetre várd ki az egy honapot.
2009. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!