Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztonságos a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Miket tapasztaltok eddig? Megéri feliratni? Tényleg érzékenyebbek lehetünk tőle és ha szedem akkor lehet hogy nem lehet soha gyerekem?

2014. jan. 29. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló alatt a hormonális készítményekre gondolsz most?

Ami a terhességet illeti tudtommal a gumi után a második legbiztosabb fogamzásgátló módszer. Az én tapasztalataim azon túl, hogy egyik mellett sem lettem terhes:

-az egyiktől erőteljes libidócsökkenés, +15 kg zsír

-a másiknál szépen tartottam a hormonkészítményektől mentes súlyomat, de szintén erőteljes libidócsökkenést, és havi 1 hét összefüggő migrénes fejfájást tapasztaltam.

Utána valahogy nem volt kedvem többel próbálkozni:)

Azt nem tudom hol hallottad, hogy ha szeded, akkor lehet hogy soha nem lehet gyereked, de szerintem ez hülyeség. Ha abbahagyod egyszerűen visszaáll a hormontermelésed a normális kerékvágásba.

Konkrét gyógyszert nem tudok neked ajánlani, mert nekem egyikkel sem voltak jó tapasztalataim.

Viszont ha felíratsz, akkor mindenképp javaslom, hogy előtte nézesd meg hajlamos vagy-e trombózisra. Ha igen, és közben hormonális fogamzásgátlót szedsz, az az életedbe kerülhet.

2014. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme ilyen választ adni, hogy "én mit tapasztaltam". Fogd fel, kb 10e nőből kellene statisztikát csinálnod... Mellesleg olvass el pár betegtájékoztatót, és ott benne van, hogy milyen mellékhasétokkal járhat. Nem a meddőség az elsődleges kockázat.

Az meglehet, hogy miután abbahagyod hosszabb-rövidebb ideig nem indul újra a menzeszed, netán gyógyszeres kezeléssel indítják újra - ergo attól termékeny leszel.

Érzékenyebb lehetsz? (HEh?) Ja, van aki hányt tőle...


Szóval mindenkire máshogy hat. Olvass utána, tudd meg mire számíthatsz (mielőtt megveszed), vizsgáltasd meg magad, ha szedni akarod, aztán meglátod.


De még is mi az, hogy megéri?

Akkor megéri, ha nem leszel terhes? De mi van, ha közben 10 kg hízol? És ha kihullik fél hajad? Ha fogékonyabb leszel gombás fertőzésekre? erős hüvelyfolyásod lesz? Na meddig éri meg? Ki tudja, hogy neked ezek előjönnek, avagy sem...


Egy oldal szerint:

A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer, illetve a módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma.

Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5


Na valami ilyesmi.

2014. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdés: "Miket tapasztaltok eddig?"


"Semmi értelme ilyen választ adni, hogy "én mit tapasztaltam"."


Ha ezt nekem írtad: Én kérek elnézést, hogy válaszoltam egy kérdésre. Ha megadod a neved, legközelebb kikérem a véleményedet mi előtt válaszolok valamire:) Ha nem, akkor tekintsd tárgytalannak.

A betegtájékoztatót meg mindenki el tudja olvasni, és azt egy percig sem kétlem, hogy enyhén kozmetikázott adatokat is tartalmazhat helyenként.

Habár 10ezer nőt én sem kérdeztem meg fogamzásgátló témában, de az összes ismerősöm beszámolt például a libidója nagy mértékű csökkenéséről. A munkahelyemen dolgozó 50 nőből 40 szed valamilyen hormonális fogamzásgátló készítményt, ebből a 40-ből legalább 30-nál okozott ilyen problémát. Igen, egészségügy, simán megbeszéljük az ilyen dolgokat egy kávé mellett:D Oké, nem egy többmilliós sokaságból véletlenszerűen kiválasztott mintáról van szó, de matematikai alapon miért ne lehetne lehetséges, hogy 10ezer olyan embert választasz ki a 7 milliárdból, akik közül csak töredékénél fordul elő valamilyen panasz.

Nem mellesleg mondom, hogy amikor először szedtem tablettát egyáltalán nem annak tulajdonítottam a kellemetlen panaszokat. Minden betegtájékoztatót a-tól z-ig elolvasok, de abban biztos isten, hogy nem írtak a szexuális vágy csökkenéséről.

Amúgy bátran próbálja ki a kérdező, kis valószínűséggel lesz komoly baja. Nyilván. Nem kizárt, hogy nála nem jelentkezik semmiféle kellemetlen mellékhatás.

2014. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az újabbaknál már legalább írják a nemi vágy csökkenését, nem gyakori mellékhatásként. 1000 nőből 1-10 esetben. Aham. Vagy 40-ből 30 esetben, hogy ha nem egy többmilliós populációból vesszük a mintát:D


Meg ez a szöveg (vonatkozik a nemi vágy csökkenésére is):


"Bár a következőkben felsorolt mellékhatásokat a fogamzásgátlót szedő nőknél észlelték, azok jelentkezése nem feltétlenül áll összefüggésben a készítmény alkalmazásával."


Nem feltétlenül áll összefüggésben, hát persze. Bizonyára véletlen egybeesés.

Na erről beszéltem amikor a betegtájékoztatók komolyságát megkérdőjeleztem.

1000 nőből 1... hogyne.

2014. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egy pohár vizet inni!!!-ez a legjobb. hogy miért vagy mikor sex előtt vagy sex után??? hát helyette, sex helyett.bocsi csak próbáltam viccelődni korán reggel. nálunk a megszakításos megy 13 éve. még nem volt baj belőle.
2014. jan. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!