Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első nőgyógyászati vizsgálat,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első nőgyógyászati vizsgálat, kinek mi volt a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Első nőgyógyászati vizsgálatra készülnék, de valahogy a félelem nagyobb, ezért nem kértem még időpontot! Szeretném megkérdezni mi történik az első alkalommal, nincsenek panaszaim, csak fogamzásgátlót szeretnék íratni. Szexuális élet megkezdése előtt állok. Föltétlenül szükséges vizsgálat? Kérhetem a nőgyógyászt hogy ne vizsgáljon meg. Mivel ez az ami visszatart hogy elmenjek, félelem ha esetleg vizsgálatra kerülne sor.....!


Kinek mi volt az első alkalommal a tapasztalat??


2014. márc. 28. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szűz vagyok, és úgy voltam kb 2 éve az elsőn. Nagyon féltem. De igazából felesleges volt. Nem volt semmi kellemetlen érzésem. Nyugodj meg, és menj el. És én személy szerint a női nőgyógyászokat részesítem előnyben, mert oké hogy az összes tanulta meg profi meg minden, de egy nő az tudja is hogy mi érzékeny, mi nem, milyen érzés. Szóval érted :)
2014. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeres szexuális életet élsz, illik évente rákszűrésre járni, szóval egyszer rá kell venned magad. Az az orvos pedig, aki vizsgálat nélkül irat fel tablettát, nagyon felelőtlen, ha te ebben partner akarsz lenni, csak nyugodtan. A találomra rosszul választott tabletta mellékhatásaitól jobban kellene félned, mint a vizsgálattól. Mi lesz, ha komoly bajjal kell hozzá fordulnod? Inkább szenvedsz, minthogy kivizsgáljon? Bántani nem fog, fájni nem fog, megerőszakolni nem fog, felizgulni nem fogsz, kiröhögni nem fog, nem értem, mi a problémád.

Aki elég érett a szexualitásra, annak legyen elég mersze vállalni az ilyen formájú felelősséget is.

2014. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

akkor van baj, ha nem vizsgál meg!! feltétlenül vizsgáltasd meg magad!


hát igen, a szexuális élet megkezdésével jár, hogy el kell menni nőgyógyászhoz stb.


a fogamzásgátlót sem szabadna felírnia semmilyen vizsgálat nélkül!


kikérdez, hogy miért jöttél, milyen betegségeid vannak-voltak, családban fordult-e elő pl. trombózis

dohányzol-e

ezek mind rizikófaktorok a fogamzásgátló szedése közben


ha még szűz vagy, ezt feltétlenül mond el, mert akkor így fog hozzád állni vizsgálatnál (és elmondja, hogy ha megtörténik, menj el újra, hogy megnézze megfelelően felszívódott-e a szűzhártya)


ha van rá lehetőséget, próbálj meg női nőgyógyászt (ha ennyire félsz, lehet a férfi jobban zavarna)

2014. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!


Még annyit, hogy a gyógyszert még aznap fölírja, rögtön vizsgálat után?

2014. márc. 28. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet kér majd vérképet, és csak azután irja fel miutáb látta, bár ebben nem vagyok biztos
2014. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem ijesztő nem fájdalmas meg semmi. Mindenki mondta hogy a "kacsa" fájdalmas, én nem is éreztem. Gyógyszert irattam én is. Megírta a receptet, de elküldött laborba. Mondjuk én eltüntettem a papírt és nem mentem el, azóta a háziorvossal íratom fel a tabit.
2014. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha normális az orvos...akkor előbb elküld vérvételre és annak az eredményével kell visszamenned

ha minden rendben, akkor írja fel a tabit

ha nincs, akkor pedig vagy elküld még vizsgálatra vagy más védekezési módot javasol


utolsó...felelőtlenség (magad veszélyeztetése), hogy nem mentél el a vérvételre (lehet, nem is szabadna szedned, aztán meg trombózist kapsz)

2014. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Trombózis vizsgálat megvolt :*
2014. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem volt gond, a doki jófej volt, oldta a feszültséget, a vizsgálat pedig nem egy fú de jó érzés de egyáltalán nem fáj, inkább furcsa. Én Nuvaringet iratni mentem de nem küldött el laborba mivel anya is a betege és ő meg van vizsgálva hogy lehet-e neki tabi szóval úgy gondolta ha neki nem valószínűleg nekem sem.
2014. márc. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, úgy értem ha neki nem veszélyes nekem sem.
2014. márc. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!