Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kötelező nőgyógyászati vizsgál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelező nőgyógyászati vizsgálat az iskolákban évente, ingyenes fogamzásgátló és/vagy óvszer minden 13-18 évesnek. Szerintetek nem lenne jó módszer?

Figyelt kérdés
Biztos nem lenne ennyi abortusz az ilyen korosztályban, meg nem szexelnének ilyen felelőtlenül, hogyha mindenkinek alanyi jogon járnának a fogamzásgátló eszközök. Mellesleg megszűnnének az ilyen kérdések is: "Szeretnék tabit szedni, de azt nem hagyom hogy megvizsgáljon az orvos, neten nem lehet rendelni?" Meg a sok kétség is eloszlana, hogy vajon hüvelygombám van vagy ez normális folyás? miért nem jött még meg a menstruációm? mi az a kinövés ott? Ilyen kérdésekkel van tele ez, és az egészség kategória és már nagyon unalmas.
2013. nov. 12. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót én nem pártolom!Húzzanak gumit..Bakker nehogy már ilyen fiatalon tegye tönkre a szervezetét!
2013. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Meg az csak a terhességtől véd és a betegségektől nem!

Akkor inkább ingyen gumit legyen.

2013. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Remek elgondolás, tényleg, de Nem. Na menj a sunyiba (:D), az iskolai nővértől is frászt kapok, és még akasszanak a nyakamba egy nőgyógyászt?
2013. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem aztán ne kötelezzenek nőgyógyászati vizsgálatra! Ha akarok, ha szükségem van rá, elmegyek ahhoz, akit én választok.

Ingyen óvszer, az jó.

Inkább mindenre kiterjedő felvilágosítás kellene (nem olyan amilyeneket most tartanak) akár több órában, a végén dolgozattal.

2013. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Miért a fogászati szűrésre kötelezhetik a diákokat? Az is olyan kényes terület, hogy mindenki úgy van vele, hogy a saját orvosához jár szivesen, főleg magánorvoshoz. De mégis évente kötelezik rá őket, csak a szűrésre, nem kezelésre. Szóval ez ugyan ilyen lenne..hogyha a fogászat bevett szokás akkor a nőgyógyász miért nem? Mellesleg a sima iskola orvosi vizsgálaton is levtkőztetnek bugyira, tehát akkor már olyan mindegy lenne. Nekem igy volt eddig minden iskolámban ahova jártam.
2013. nov. 12. 18:59
 7/16 anonim válasza:
55%
Szerintem nem, én nem örülnék neki. Az, hogy mindenhol ilyen kérdések vannak az csak az emberi butaság. Mert kufircolni akar, de orvoshoz menni meg nem? Én sem értem és ennyiben tényleg igazad van, de szerintem nem kéne az iskolákban kötelezővé tenni, mert azért még vannak emberek, akik nem szeretnék korábban elkezdeni és akkor őket miért kell ilyennek kitenni. Aki meg akarja az menjem orvoshoz, de ha magától nem jut eszébe, akkor tudom sajnálni.
2013. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Esetleg a gyertyát ne tartsam?
2013. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

7-es vagyok.

Csak tudod egy fogászati vizsgálat teljesen más, mint egy nőgyógyászati. És az, hogy le kell vetkőzni bugyira (ami nálunk nincs is) az azért nem olyan, mint amikor szét kell tenni a lábadat, ráadásul úgy, hogy semmi olyat nem csinálsz amitől esetleg tartanod kéne-már ha érted, hogy mire értem. Én még nem voltam, de ha bajom lesz elmegyek, nem kell ezt az iskolába kötelezővé tenni.

2013. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom, te milyen orvosi vizsgálaton voltál csillagom, de nem szokták bugyira vetkőztetni az embert. :D


Ja, és lehet, hogy jobban jártunk volna, ha édesanyádat kötelezték volna inkább vizsgálatra.

2013. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!