Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta, vagy óvszer? 18L

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanád, és miért?
2014. ápr. 10. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ha lehet mind a kettő


de inkább óvszer

2014. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kecske
2014. ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tabletta párti vagyok, biztosabb, olcsóbb, élvezetesebb.
2014. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az óvszert akkor ha,

nem bízol vagy félsz a tabitól

ha komolyan sportolsz (akkor a tabi kiesik)

nem szeretnél hormonális változást a szervezetedbe

nem tudod rendszeresen szedni a bogyót

friss a kapcsolat


Tablettát akkor ha,

bízol benne

ha anyagilag betudjátok vállalni

ha nem gond, a hormonális változás

ha időben be tudod mindig venni

ha bízol a párodban (nemi betegségek ellen nem véd)

2014. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tabletta. Nekem sokkal kevesebb a vérzésem (ami jó, mert nem kell óránként a suli wc-ben tampont cserélnem, nem vesztek annyi vasat - vashiányos vagyok), kiszámítható.

Amikor van párom, akkor meg persze szabadabban élhetünk szexuális életet, és nekem jobb érzés gumi nélkül.


Hátránya, hogy hormon, tehát nem egészséges. Eleinte nehéz lehet megtalálni a számodra megfelelőt.


19/L

2014. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amelyik számodra megfelelőbb. Nyilván az óvszernél az igény számít, a fogamzásgátlónál pedig az is, hogy a szervezeted bírja-e.

Mindkettő biztonságos, ha megfelelően használják.

2014. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

óvszer:


előnyök:

véd a betegségektől

véd a terhességtől

nem változtat semmit a tested természetes folyamatain

olcsó (már ha nem naponta használtok el egy dobozzal)


hátrányok:

nem olyan jó vele a szex (nőként írom)

folyamatos macera, hangulatromboló egy cseppet totál reszketve a vágytól arra várni, amíg a másik végre felhúzza

vannak pasik, akiket zavar, és amint felkerül, le is konyul (gyakorolni kéne...)

aggodalom, hogy nehogy lecsússzon, bent maradjon, kilyukadjon, satöbbi

ha hozzám hasonlóan allergiás vagy a latexre, akkor nem is részletezem.


tabletta:


előnyök:

napi egyszer beveszed, és annyit szexelsz, amennyit csak akarsz, akár beleélvezéssel is (nem kell elhalasztani vagy végigizgulni egy szexet, csak azért, mert épp nincs nálad, bárhol, bármikor, ha rátok tör a kedv, mehet a menet)

intenzív, természetközeli érzés szex közben (ahogy a természetanyánk kitalálta)

ha gyakori/állandó partnered és aktusaid vannak, anyagilag jobban megéri

napra pontos, gyenge vérzés

nagyobb cicik (nem mindenkinél)


hátrányok:

egészségügyi hatások (leterhelt máj, megváltozott hormonháztartás)

hízás (nem mindenkinél, ez esetben tablettát is lehet váltani különben)

fejfájás (mint az előzőnél)

nem szabad elfelejteni időben minden nap bevenni (és nem lehet 72 órás tablettával együtt alkalmazni)

vérrögre hajlamosak nem szedhetik

ha véletlenül terhes leszel közben (bár a hatásfoka talán még nagyobb is, mint a guminak) a babának egészségügyi bajai is lehetnek, ha nem veszed észre időben és tovább szeded

nem véd a betegségektől, sőt, felborítja a hüvely természetes flóráját, és néha fertőzések spontán előfordulhatnak


kb ennyit tudtam összeszedni. neked kell eldöntened, mit szeretnél, én tablettapárti vagyok, a kellemetlen hatások ellenére is. nálam a pozitívak felülírják az összes ellene szóló érvet, de hogy nálad ez mit jelent, azt már nem tudom. mellesleg állandó partnerem van, akiben megbízom, és a latex-allergiáról meg már tudsz, ugye. szóval nálam evidens volt a tabletta.

2014. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!