Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma vettem be életemben első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma vettem be életemben első tablettáját. Szombaton, tehát mától 21 napig kell szednem. Az első öt tabletta így kimaradt. Azokat kell akkor utolsónak bevenni, hogy meglegyen a 21 nap?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 19:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Deciora!
2014. ápr. 12. 19:27
 2/10 anonim ***** válasza:

?

nem értem, most akkor bevetted vagy nem?

a szombati napi tablettát kellett bevenned

és utoljára majd az az előtti péntekit fogod

2014. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, bár én sose eszerint szedem, de igen a lényeg hogy mind a 21-et rendben bevedd.
2014. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez egyfázisú, így mindegyik ugyanazt tartalmazza. Csak mivel könnyebb a szedésnél, segíti azt, hogy ne felejts el bevenni, vagy ha elfelejted, tudd, hogy melyik nap maradt ki, így be vannak jelölve napok szerint. Tehát ma az első napon olyan tablettát vettél be, amin szombat áll. Aztán amikor végigfutott a levél, akkor jön az elején lévő 5 tabletta. Tehát nem maradt ki semmi, mert azt is utána be fogod venni.
2014. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 12. 19:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Jajj még annyit, hogy ez a ciklus rendesen fog tartani?
2014. ápr. 12. 19:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a ciklus rendesen fog tartani?? Fogalmazz már normális ember módjára!


És igen, mindegyik tablettát be kell venned, de nem értem, ez miért kérdés? Hogy lehetsz ennyire buta?

2014. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy rendesen?

A fogamzásgátló kikapcsolja a rendes ciklust. Tehát a gyógyszer meggátolja a peteérést, elvékonyítja a nyálkahártyát, és egyéb más módon fejt ki hatást, így nincs rendes ciklus és nem lesz menstruációd sem. Hanem a gyógyszer szünetre való abbahagyása, majd a levél végén a szünetben kivált egy megvonásos vérzést.

Tehát most tart, ameddig tart a vérzésed, de a következő majd a szünet valamelyik napján fog megjönni és ahhoz képest majd 28 naponta lesz megvonásos vérzésed.

2014. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ennyire voltam kíváncsi,meddig fogok most menstruálni.mivel már szedem a gyógyszert,ezért nem voltam biztos abban,hogy most is kitart- hét napig.köszi a választ,inkább te utolsó.
2014. ápr. 12. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:

ha eddig hosszú volt a menzeszed, akkor az most valószínűleg rövidebb lesz (és kevesebb is)

de ha még tart a megvonásos vérzésed, a 8. napon akkor is el kell kezdened kezdeni az új levelet

2014. ápr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!