Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta kérdés?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta kérdés? Lindynette helyett Rigevidon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 éve szedem a Lindynette 30-at, azalatt durván 10-12 kg jött fel rám. Ez elég sok. De nem vagyok benne biztos, hogy a gyógyszer miatt, a családunkban amúgy is genetikailag hajlamosak a hízásra.

A nőgyógyász azt javasolta, hagyjam abba a Lindynette-t, hátha mégis ez okozta a súlygyarapodást és helyette próbáljam ki a Rigevidon fog.gátló tablettát.


Beleolvastam a betegtájékoztatóba és abban meg az állt (többek között), hogy a Rigevidon fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, ha az ember túlsúlyos (én jelenleg 77 kg vagyok a 165 cm magasságom mellé), és csak szigorú orvosi felügyelet mellett alkalmazható, mert ez súlyosbodhat a gyógyszer szedésének ideje alatt.


Most akkor merjek váltani vagy ne? :S



2014. ápr. 16. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos ajánlotta akkor szerintem nyugodtan próbáld ki. De kérhetsz más fajtát is a dokitól.
2014. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam a Lindynette betegtájékoztatóját is, de ott ezzel szemben egyetlen szóval se említették, hogy a gyógyszer bármi problémát okozna, vagy esetleg rontana a már kialakult helyzeten, ha az ember túlsúlyos.

Ezért nem tudom, mit csináljak. :S

2014. ápr. 16. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is írt ilyeneket, ne nekem nem jött ki semmi panaszom nem híztam (max magam miatt, de azt le is adtam). Szóval ha nagyon parázol akkor mondom menj vissza a dokihoz és kérj egy másikat.
2014. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nézd meg a hatóanyagtartalmat. kombináltaknál mindben ugyanaz van, csak a mennyiség térhet el. sokat olvasok, de nem hallottam még olyat, amit hízás elleni csodaszerrel dúsítanak (persze, úgy még több lenne a mellékhatás).
2014. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, utolsó. :)

Megnéztem a hatóanyagtartalmat, de én sajnos nem értek hozzá.


A Rigevidon 150 µg/30 µg

(Hatóanyag(ok): levonorgestrel, ethinylestradiol)


A Lindynette 75 µg/30 µg

(Hatóanyag(ok): gestodene, ethinylestradiol)


Valaki el tudja magyarázni, hogy ezek a mennyiségek így pontosan mire utalnak?

2014. ápr. 16. 11:25
 6/10 anonim ***** válasza:

A rigevidon egy nagy elavult, regi gyogyszer. Amellett nagyobb esellyel fogsz hizni, mivel magasabb a hormontartalma. Sokkal magasabb...


Kulonben maga a fogamzasgatlo nem okoz hizast.

2014. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvos, és visszavonom, hogy ugyanaz van benne (utánanéztem). mindkettő progeszteronszármazék, de a lindynette-ben a természetes forma van, a rigevidonban meg nem. eszerint az előző gyógyszered jobb volt:


"Gestodene is androgenically neutral, meaning that contraceptive pills containing gestodene do not exhibit the androgenic side effects (e.g. acne, hirsutism, weight gain) often associated with second-generation contraceptive pills, such as those containing levonorgestrel.[2]"

wikipedia


így nem lehet összehasonlítani.

utolsó: az nem lehet együtt igaz, hogy nem hizlal, és mégis az egyiktúl többet kell híznod. UGYE?

4

2014. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amúgy miért nem lindy 20-ast szedsz?
2014. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Amikor először voltam dokinál, ő nagyon alaposan, rendesen kivizsgált. Vett vért, nézett máj - és vesefunkció működést, stb, tehát nem csak rábökött egy bogyóra, hanem előtte felmérte, hogy mi lenne jó a szervezetemnek. Ő mondta, hogy a Lindynette 20 szerinte túl kevés lenne (már akkor is 65-68 kg körül mozogtam, szerinte ehhez a súlyhoz kevés az a hormonmennyiség, ami a 20-asban van), ezért írt fel 30-ast. Benne megbízom, nagyon jó orvos, anyukám is évek óta hozzá járt, sőt, a kishúgomat is nála szülte (pedig problémás terhesség volt), tehát tudom, hogy az az orvos tényleg nagyon érti a dolgát. Csak sajnos ő idő közben nyugdíjba ment, ezért kellett új orvost választanom


Ez a mostani új doki javasolta, hogy próbáljam ki a Rigevidont. De nem merem, főleg, hogy a Lindynette mellett sose volt semmi tünetem vagy bajom. Szinte biztos vagyok benne, hogy magamtól híztam, és nem a gyógyszertől.

2014. ápr. 16. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:

De de, csak rabokott a gyogyszerre. Nem latja semmibol, hogy neked vajon melyik lesz jo:)


Ne cserelj, ha nincs vele bajod. Foleg olyan gyogyszerre ne, ami a legregebbi a piacon...

2014. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!