Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen hatásai és mellékhatása...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hatásai és mellékhatásai vannak a 72 órás fogamzás gátlónak?

Figyelt kérdés
és azz baj hogy én összetörve vettem be??? mert kis korom óta nem tudok lenyelni egybe semmilyen gyógyszert.:S:(
2009. dec. 26. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy baj lenne, bár ebben nem vagyok biztos. A tájékoztatóján amúgy az összes lehetséges mellékhatás rajta van. A leggyakoribb a rendszertelenné váló vérzés és a fejfájás,hányinger.
2009. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"olvassa el a betegtájékoztatót,vagy kérdezze meg orvosát,gyógyszerészét"...
2009. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mivel az összes 72 órás fogamzásgátló tabletta rendkívül magas hormontartalmú gyógyszer, előfordulhat,hogy összeomlik a hormonrendszer,és végleg nem lesz gyereked. Édesanyámmal ez történt. 5 nőgyógyásznál járt és mindegyik kivétel nélkül alá támasztotta hogy a 72 órás gyógyszertől van. pedig édesanyám nagyon fiatal.

14/L

2009. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló a korát meghazudtolva adott tökéletes választ. Valóban okozhat meddőséget, de általában csak erős hormonzavart okoz. Az, hogy eltörve vetted be nem jelent gondot. Sajnálom, hogy így alakult :( Ezért is kell csak akkor bevenni, ha biztos vagy abban, hogy került beléd spermium, amennyiben nem vagy biztos benne, a bevétele nem ajánlott. Remélem semmi gond sem lesz.

Kedves utolsó! Nagyon sajnálom édesanyádat és bízom benne, hogy a kor előrehaladtával orvosolni tudják a meddőségét?

2009. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy igen is baj, hogy összetörve vetted be. Mert nem mindegy hogyan és milyen gyorsan szívódik fel a tabletta, na meg azt se hogy hol. Nyilván ha összetörted akkor gyorsabban felszívódik. Nem véletlen van ráírva a betegtájékoztatóra és nem viccből hogyan kell bevenni egy tablettát. Amúgy a mellékhatások is rajta vannak. Ez egy hatalmas hormon bomba volt a szervezetednek, ami majd nagyon is kihatással lehet a ciklusaidra. Gondolhatod, hogy mi lehet benne, ha megakadályozza a terhességet. Ez nem játék. Nem tudom milyen védekezési módszert használtatok, de lehet kellene egy másodlagos módszert is alkalmazni. Ajánlom neked a pharmatex termékeket, amik hormonmentesek és óvszerrel együtt sokkal biztonságosabb. Figyeld a ciklusod. Ezen az oldalon vezetheted a menstruációidat [link] az oldalról emailt is küldenek, ha kezdődik a havid vagy ovulációs napod kezdődik és megnézheted mikor kell fokozottabban figyelned.
2009. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
sok válaszoló ijesztgeti a fiatal lányokat, h jajj, attól majd nagyon rosszul lesz, meg jajj, azt nem szabad bevenni. nos, én egyszer vettem be ilyet, és nem lett semmi bajom. jobb, mint az abortusz.. vagy szerintetek nem?? mert ha igy még el is kell tűrni egy kis rosszullétet, habár mondom, nekem nem volt ilyen, mégsem egy abortusz, ami akár meddővé is tehet.
2009. dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

21:51

A legjobb,ha felelősségteljes vagy! Egyik se jó.

Te meg szerencsés vagy,hogy nem lett bajod. Nem mindenki jár így.

2009. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ezz igaz. nekem most fáj a fejem és émejgek.:S

olyan érzésem van mintha akármikor összeesnék...teljesen fáradtnak érzem magam.:(

2009. dec. 26. 21:04
 9/14 A kérdező kommentje:
ma vettem be 3kor...a hatása meddig fog tartani????:S
2009. dec. 26. 21:05
 10/14 anonim ***** válasza:
felelősségteljes voltam, de kiszakadt az óvszer.
2009. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!