Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy teherbe esik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy teherbe esik a barátnőm? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom sok ilyen kérdés van már, de a barátnőmmel eléggé aggódunk.


Tegnap (du. 4 óra fele - 2014.05.08.) lefeküdtünk, nem kilyukadt a gumi, hanem mikor elélveztem és kihúztam belőle a gumi benne maradt és utána húztam ki belőle. Eléggé beparáztunk, ezért ma du. el is mentünk a háziorvosához hátha felírja neki a 72 órásat, elküldött minket a kórház nőgyógyászati osztályára (Békéscsaba). Azt is mondta, hogy szerinte nem kell aggódni és ez nem is olyan komoly, de a biztonság kedvéért menjünk el. Holnap délután 1 óra fele tudunk elmenni együtt, természetesen elkísérem. Egy fontos dolog még, hogy csak 2 havonta jön meg neki, mert az egyik petefészke nem "működik". Tudnátok segíteni nekünk? Mire számíthatunk? Tuti, hogy felírják? Tapasztalatok? Ugye 14 év felett szülői engedély nélkül is felírható? Előre is köszönjük a segítő válaszokat!



2014. máj. 9. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

hát elég nagy probléma, h ilyen ritkán van meg a menszesze, ezzel orvoshoz kéne mennie.

hát a gyógyszert a biztonság kedvéért a doki lehet kiírja.

2014. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Remek! Reméljük terhes leszel, nincs egy gyereknél nagyobb csoda és ajándék az élettől, ha terhes leszel, hát az nem véletlen barátom! Egy hatalmas ajándék az élettől, fogadd hát el!
2014. máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: gyerekkori baleset miatt van meg neki 2 havonta, ez már régóta ilyen.

Második: szánalmas vagy...

2014. máj. 9. 20:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy gyerek két felnőtt ember közös döntése, nem pedig a gumi kilyukadásának OKA... ezt szerintem sokan nem fogják fel. Segítő válaszokat várnánk. Köszönjük...
2014. máj. 9. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a szánalmas. Nem te döntöd el hogy gyereked lesz kedves. A gyerek dönti el.
2014. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valaki értelmes, ilyen téren tapasztalt ember? Nem kritikát válunk, pontosan MI döntjük el, hogy mit akarunk, gyereket azt (még) nem.
2014. máj. 9. 20:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Az szerintem mindenképpen jó ötlet, hogy okvetlenül keressétek fel holnap a nőgyógyászatot. Akkor még bőven a 72 órán belül lesztek. Nincsen személyes tapasztalatom ezzel, de valószínűnek tartom, hogy fel fogják írni a barátnődnek a sürgősségi fogalmzásgátlót, illetve tájékoztatnak benneteket az esetleges kockázatairól, és arról, hogy a szakorvos mennyire tartja indokoltnak a használatát, hogy ennek megfelelően tudjatok dönteni.


Szakszerű tájékoztatást várhattok, de a döntés felelősségét sem a szakorvos, sem a körzeti orvos nem vállalhatja át tőletek, mert akármilyen kicsi esélyét is látják a teherbe esésnek, ha netalán mégis bekövetkezik, akkor nem ők vállalják a gyermekáldással, vagy egy estleges abortusszal járó következményeket.


Ha megfogadsz egy tanácsot, szerintem érdemes lenne előre átgondolnotok közösen, hogy milyen kérdéseket szeretnétek feltenni a nőgyógyásznak, hogy mindenre választ kapjatok, amire szeretnétek. Ha összeírjátok őket, akkor nem marad ki semmi akkor sem, ha izgultok egy kicsit az orvosnál.


Azt kívánom nektek, hogy minden rendben legyen veletek.

2014. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszod kedves utolsó! Felírták simán, azt mondták ne aggódjunk. Bevette a barátnőm, jelenleg semmi mellékhatást nem észlelt, egyébként is erős a szervezete, de azért "remélem" a biztonság kedvéért lesz valami mellékhatás, hogy tudjuk bevált-e. :)
2014. máj. 10. 21:19
 9/9 anonim ***** válasza:
azóta mi a helyzet?
2014. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!