Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóról pozitív,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóról pozitív, negatív vélemények? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 1 éve vagyunk együtt a barátommal, és mostanra már elég erősen gondolkozok rajta, hogy feliratok magamnak fogamzásgátlót. Olvastam viszont, hogy nagyon rossz ha abbahagyom, és ha esetleg elfelejtem bevenni egyszer. Mi ezzel kapcsolatba a tapasztalatotok? Abba hagyás után tényleg pattanásos és csúnya lesz a bőr?:/

2014. máj. 19. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően csúnya bőröd van, és a fogamzásgátló javít rajta, akkor igen, abbahagyás után nyilván elmúlnak a pozitív mellékhatásai.

Én két éve szedek már tablettát, 18 évesen kezdtem, az égvilágon semmi bajom nincsen tőle, csak pozitív mellékhatásokat tapasztalok - nem görcsölök, mikor megjön, és nem tart 7 napig, mint azelőtt, hanem csak 3-4. Ezek számomra nagyon fontos dolgok, korábban konkrétan az első két nap nem bírtam megmozdulni, semmilyen fájdalomcsillapító sem segített.


Ha kihagysz egy szemet, azt pótolni kell, ha ez elmarad, akkor érdemes egy bizonyos ideig kiegészítőleg pl. óvszerrel is védekezni, ugyanis a hatása is felborul, ha csak egy szem is kimarad. Ha pedig nem tud felszívódni - pl. hányás, hasmenés a bevétel utáni 4 órán belül, akkor szintén pótolni kell. Komoly felelősséggel jár, ha szétszórt vagy, akkor egyáltalán nem ajánlom, de ha oda tudsz figyelni, akkor nincsen semmi gond. Én egyetlen egyszer felejtettem el bevenni egy tablettát két év alatt, de még 12 órán belül tudtam pótolni.


Ja és: semmiképpen ne hagyd a nőgyógyásznak, hogy úgy írjon fel tablettát neked, hogy előtte nem vizsgált meg.

2014. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pozitív véleményem nincs róla

Teljesen elnyomta a vágyaimat és egyáltalán nem kívántam a szexet, híztam is pár kilót de az nem vészes.

Miután abbahagytam a szedését kb fél évig tele volt az arcom pattanásokkal meg piros foltokkal pedig a gyógyszer szedése elõtt egyáltalán nem volt problémás a bõröm. Hiába mentem kozmetikushoz is, semmi se segített. Meg nagyon száraz is volt a bõröm ez alatt. Volt olyan nap, hogy 6x kellett arckrémet használnom, hogy ne égjen és elmúljon a feszítõ érzés.

Már több mint egy éve, hogy nem szedem. Mostanra a helyreállt minden. Kívánom a szexet, és az arcbõröm is szép tiszta.


19/L

2014. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem általánosságban pozitív a véleményem róla.


Már kb. 8. éve szedek fogamzásgátlót kisebb-nagyobb kihagyásokkal, és igaz ugyan, hogy szerencsés vagyok, mert se csúnya bőröm, se durva menzesz előtti görcseim nem voltak, de most egyáltalán nincs semmi ilyen panaszom, sőt a vérzésem is 2-3 napig tart csak.


Egyébként az sem mindegy, milyen gyógyszert szedsz, meg kell találnod a neked megfelelőt, mert én most a negyedik fajta gyógyszert szedem, és ez a legjobb, a többitől hol vérzés előtti fejfájásom volt, hol véreztem 2 hétig egyfolytában.


Ezen kívül az első válaszoló nagyon jól összefoglalta, hogy mire kell figyelni a szedéskor, úgyhogy más hozzáfűznivalóm nincsen. 29/N

2014. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!