Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Óvszerhasználattal-fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Óvszerhasználattal-fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyásával kapcsolatban tudnátok tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyjából egy éve szedek tablettát, de most gondolkozom azon, hogy abbahagyom. Először is, az érdekelne, hogy milyen következményei lesznek, ha abbahagyom? Eredetileg, mikor elkezdtem szedni, nem voltak nagyon gondjaim sem pattanásokkal, sem zsíros hajjal meg semmi ilyesmivel, viszont a menstruációm rendszertelen volt. Ha abbahagyom, lesz valami változás azon kívül, hogy megint össze-vissza fog megjönni?

A másik kérdésem azokhoz szólna, akik egy ideje már csak óvszerrel védekeznek. Mennyire biztonságos? Tudom, hogy azt írják, biztonságos, de érdekelnének személyes tapasztalatok. Vagy esetleg érdemes mellette valami mást is bevetni? Ha igen, mit?

Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L


2014. máj. 29. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
jó pár éve használok gumit, eddig összesen 1x szakadt el
2014. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számomra urban legendnek tűnik, hogy egyáltalán elszakadhat. Jó ~10 éve 80 %-ban csak óvszert használok, de eddig még egyszer sem sikerült, pedig nem mindig a drágábbat (durex, lifestyles) veszem. Volt, hogy épp csak százforintos bolti volt, és az se szakadt.


Ha pár szabályt betartasz, elenyésző az esélye a balesetnek.

Olvad el!

[link]

2014. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velem egyszer fordult elő, hogy lecsúszott menet közben. Talán lehetett volna, de nem lett belőle baj.

Ha tartós kapcsolatban élsz, esetleg helyi, hormonmentes fogamzásgátlást is használhatsz, bár azt nem próbáltam.

A menstruációd valószínűleg megint össze-vissza fog megjönni, de ez sem biztos, hiszen nem szedted évekig. Más változás nem hiszem, hogy lesz.

2014. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

@2. Én is így voltam ezzel egészen addig, amíg nem szakadt... Utólag poén csak a történet, akkor jócskán lehetett félni. Tényleg kicsi rá az esély, de ha megesik, akkor nem vígasztal, hogy 200-ból 1 esetben fordul max elő...


Érdekes a cikk vesd össze 3-at és 7-et benne... :)

2014. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogalmazási hiba. Szerintem a hármasnál úgy érti a "letekerést", hogy leveszik mielőtt használnák.

A hetest meg úgy, hogy félig húzzák fel és csodálkoznak, ha lecsúszik.

2014. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!