Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS! Esemény utáni tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Esemény utáni tabletta hétvégén (vasárnap) hol íratható fel?

Figyelt kérdés

Ma este együtt voltam a barátommal, és elszakadt az óvszer, pont amikor elment. Viszont holnap vasárnap, és nem rendel a nőgyógyász. Az ügyeleten felírják? Vagy menjek be Pestre egy sürgősségi ambulanciára?

Váci vagyok, tapasztalatokat tudtok mondani a váci ügyelettel kapcsolatban?

Köszönöm a segítséget.



2014. jún. 7. 23:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár most jól összekavarodtam, mivel mindenki mást ír... :( :D Igazából arra lennék kíváncsi,hogy páros lábbal fognak-e kirúgni az ügyeltről, vagy nem? Mert ha nincs nőgyógyászati rendelés, akkor hova máshova tudnék mégis menni, ha nem az ügyeletre?
2014. jún. 7. 23:29
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem probléma, ha nem örülnek nekem, csak írják fel a tablettát,ez nem játék, hogy húzzam az időt.
2014. jún. 7. 23:31
 13/18 anonim ***** válasza:
20%

Én csak azt tudom, hogy nálunk, ha ilyen miatt jön be vki ügyeletre, akkor úgy beszélnek vele, hogy legközelebb súlyosabb dolog miatt sem megy inkább oda. Főleg, ha éjjel, illetve nem sokkal az "esemény" után érkezik. Mindig mondja az ügyeletes orvos, hogy nem érti miért rohannak be, még pár menet belefért volna a 72 órába. De nyugodtan lehet lepontozni, csak segíteni akartam, h legalább ne úgy beszéljenek a kérdezővel az ügyeleten, mint akit a s.eggükből rángattak elő. Aki nem hiszi, próbálja ki.

Szerintem holnap napközben telefonálj be, és kérdezz rá.

2014. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Létezik 5 napos tabletta, EllaOne a neve. Engem már zavartak el nőgyógyászati ügyeletről reggel 7kor szombaton (szombat hajnalban történt "baleset" és ennyi idő volt kideríteni hol van és odajutni), hogy létezik 5 napos, majd hétfőn menjek rendelésre érte. Vasárnap délelőtt ért haza édesanyám, aki háziorvos, ő írta fel végül és váltottuk ki. Olyan 7000-7500 körül van az ára, patikától függ. Az első 3 napban 90%os aránnyal jó, a 72 órások az első 24ben csak 85% és utána gyengül. Legutóbb mikor kellett (peches vagyok, egy év alatt 2 alkalom....) és bementem a nőgyógyászatra elmondtam a bejelentkezési ablaknál mi a gondom, beírtak rendelés végére időpont nélküliként, azzal a felkiáltással, hogy lehet a rendelés végéig ott "kell" ülnöm, nem érdekelt, végigültem, de csak 1 órát kellett. 2 beteg között mikor üresjárat volt bementem, elmondtam az orvosnak mi bajom és kérdezte mit írjon. Rögtön mondtam, hogy ez kellene, mert a 72 órásból már kicsúsztam. (30 óra körül jártam akkor) Felírta, nem volt para, de az első eset engem is kiborított, hogy csak úgy elzavartak ennyivel és nem is lehet neten semmit találni és kétségbe voltam esve, ezek után még megalázva is. Az első megyeszékhelyen volt, utóbbi pesten.


Szóval nyugodj meg és holnap napközben hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, hogy felírják-e. Ha nem éjszaka zaklatod őket szerintem felírják. Értelmes időben biztos segítőkészebbek.

2014. jún. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Csak receptre lehet megvenni?
2014. jún. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalataimat, hogy segítsek azoknak, akik később elolvassák ezt a kérdést. Szóval ma korán reggel biciklire ültem, és eltekertem a sima orvosi ügyeletre, ott azt mondták, ők nem írhatják fel, úgyhogy elküldtek a kórházba a nőgyógyászati ügyeletre. Bejelentkeztem a sürgősségin, majd felmentem a nőgyógyászatra. Nem kellett sokat várnom szerencsére. Nőgyógyászt nem tudtak keríteni nekem,úgyhogy végül nem vizsgáltak ki, csak odaadták a receptet, amit az ügyeletes patikában ki is váltottam, és már be is vettem.


Tehát nekem az a tapasztalatom, hogy a sima ügyeletes orvos nem írhatja fel.

Ami szerintem nagyon fontos: A 72 óra EGYÁLTALÁN nem azt jelenti,hogy elég elmenni három nap múlva felíratni a gyógyszert. Minél előbb el kell intézni, mert így nagyobb a százalékos aránya annak, hogy hatásos lesz.

Az utolsónak pedig a válaszom igen, csak receptre lehet kiváltani.


Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 8. 12:08
 17/18 anonim válasza:
100%
Én is köszönöm a választ!
2014. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!


Nagyon jó, hogy megírtad, hogy mit hogyan lehet intézni, mert sok másnak is segítség lehet, ha ilyen helyzetbe kerül.


Meg az is fontos, hogy a 72 óra a végsö idöpont, amig be lehet venni, de a hatása annál kisebb, minél késöbb jut be a szervezetbe a gyógyszer.

2014. jún. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!