Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan zajlik a nőgyógyászatná...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik a nőgyógyászatnál a fogamzásgátló gyógyszer felírása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Fogamzásgátló gyógyszert szeretnék szedni. Ha elmegyek nőgyógyászhoz akkor mikor megkérdezi, hogy mikor menstruált (vagy nem tudom, hogy kérdezi meg)akkor azt kell mondani amikor megjött pl.: 06.05 vagy azt a napot amikor elmúlt? Mindenkit elszökött küldeni vérvételre, vagy már akkor felírja a gyógyszert? Sajnos tanácstalan vagyok ugyanis ezt nem tudom, hogy hogyan zajlik. Egyáltalán, hogy zajlik? Köszönöm szépen a válaszokat :) 19/L



2014. jún. 8. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor megjött, az a ciklus kezdete.


Engem nem küldött el, de megviszgált, szűrést is csinált. Mellemet is.

van, akit elküld, de rákérdez trombózis, cukoretegség, allergia dolgokra, és felír vmit, akivel szerződésben van, attól.


Nekem bonyolult helyzetem volt most, gyógyszert is abbahagytam előtte hónapokkal, meg se jött, mégis sejtette, tudta vérvétel nélkül, hogy mi lehet a bajom...

2014. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb helyen:

Nő: szeretnék fogamzásgátlót szedni.

Doki: tessék, adom a receptet és a tájékoztató füzetet X gyógyszerhez. (ki kivel szerződött le).


Azt ha valami gebasz van, allergia, hízás, depresszió, alhasi görcsök, rendszertelen vérzés vagy nincs vérzés, keringési zavarok... stb. akkor visszamész és ír mást.


3 dokinál is jártam, mire egy idős nődoki bácsi végre elküldött vértvételre, ultrahangra és kiderült, hogy nem is szedhetnék hormontartalmú gyógyszert :P


Szóval ha nem vizsgál ki csak felírja a bogyót akkor inkább menj el egy másikhoz aki foglalkozik veled... mert ez nem játék!

2014. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Szeretnék elmenni majd egy kivizsgálásra :) csak ezeket nem tudtam :)
2014. jún. 8. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a másodiknak igaza van....:(
2014. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mondjuk ezt nem tudom, első vagyok, nekem előtte endokrinologus irt fel, elsőre, vizsgalattal, tehát azt lehetettt tudni, hogy mit szedtem, és mire, meg hogy mit szedhetek...
2014. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!