Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Sürgősségi fogamzásgátlás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sürgősségi fogamzásgátlás után hogyan szedjem tovább a rendes fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Nem találtam még sehol arra vonatkozó infót, hogy ha sürgősségi fogamzásgátlás történt (Dr Rákóczi István könyve alapján, mely szerint kombinált fogamzásgátlóból aktus után 72 órán belül két, majd 12 óra elteltével még két tabletta olyan, mint maga a sürgősségi tabletta, 98%ban megakadályozza a beágyazódást), utána hogyan folytassam a tablettám szedését? Ha megtartom a 7 napos szünetet, és a 8. napon folytatom, akkor elcsúszok a következővel. Tehát a következő levélen kihagyhatom a levél felénél tartandó 7 napos szünetet és visszatolhatom a levél végére, hogy visszaálljon a rend?
2010. jan. 2. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nincs leírva ez sehol, mert a kettőt együtt nem szabad alkalmazni. Hogy történt? :s
2010. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
fogamzásgátló mellé nemszabad 72 órásat bevenni....
2010. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vettem be 72 órásat. A doktorúr azt írta a könyvében, hogy a kombinált tabletták, mint pl a Lindynette is az, alkalmazhatók ilyen esetben úgy, hogy 72 órán belül, mondjuk az aktus után minél hamarabb beveszel kettőt, és rá 12 órára még kettőt. Van ilyen 72 órás tabletta is, de főleg manapság azt írják fel, ami egy tablettából áll. Azt tudom, hogy a kettőt együtt nem lehet alkalmazni. Tehát a rendes fogamzásgátlómat alkalmaztam a leírt 2x2es módszerrel.
2010. jan. 2. 13:00
 4/13 anonim ***** válasza:
hát ez elég extrém én ilyet még nemhallottam....
2010. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én sem, most olvastam. Keress rá, ha gondolod: dr Rákóczi István, azt hiszem, a címe vagy csak az, hogy az abortusz, vagy az, hogy az abortuszról, de ki fogja adni a google. Valahol az eleje táján keresd.
2010. jan. 2. 13:18
 6/13 anonim ***** válasza:
minek volt egyáltalán szükség ilyen sürgősségi fogamzásgátlásra, hogyha szeded rendesen a tablettát?
2010. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy kimaradt, mert elutaztam és nem vittem magammal a nagy kapkodásban. Másnap 12 órán túl pótoltam és bevettem az aznapi adagot is, ma pedig a doki könyve szerint még kettőt.
2010. jan. 2. 13:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Te egyszerűen hülye vagy. 1 szem kihagyása miatt, amit ráadásul másnap pótoltál is, nem kell sűrgősségi fogamzásgátlás. Ha 1 szemet nem veszel be, attól még a többi véd. Tudod te hány nő elfelejt bevenni pár szemet 1 hónapban?!
2010. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Más meg azt mondta, igenis lehetek terhes. Hétfőn tudok csak dokihoz menni, addig a weborvos se válaszol. Ezek után kinek lehet hinni?
2010. jan. 2. 14:09
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor sztem a levél végéig használjatok gumit. akkor nem lehet gond. persze, ha előtte nem volt aktus.. mármint akkor, amikor nem vetted be.
2010. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!