Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Menstruáció után 1 nappal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menstruáció után 1 nappal teherbeesés lehetséges?

Figyelt kérdés
barátnőmmel együtt voltam a mens. elmúlás után 1-másfél nappal kb.(nemtudom pontosan mikor múlt el) és nem védekeztünk.próbáltam utánaolvasni de konkrétan nemtudtam erre rátalálni. persze ez egyénenként más, de valami választ tudnátok adni? a másik, ha ez tegnap este történt, ma tudok-e és lehet-e venni eseményutánit recept nélkül?

2014. jún. 10. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha a mens után 1,5 nappal történt akkor a 6-7. napon lehetett. ovuláció 10-14 napon a legvalószínűbb. de spontán peteérés bármikor történhet. sipirc nődoki és írjon fel esemény utánit
2014. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Frissen kotorta ki a szervezete azt a felületet, ahol meg tudna tapadni a zigóta és nagyjából két hét múlva fog beérni egy új pete, amivel egyáltalán zigótát alkothatna egy sikeres spermiumod.


Te mire tippelsz? Lehet terhes? :)

2014. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hopp, a menstruáció első napja a ciklus kezdete. Akkor nem két hét. My bad.
2014. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 akkor recept nélkül nemtudunk beszerezni tabit, ha jóllátom..

#2 kb.3 napig él egy spermium, szóval ha minden rendben megy, nemkéne teherbeesnie? tehát, mégsem két hét, hanem több. akkor még valószínűtlenebb? vagy rosszul értelmeztem a választ.

2014. jún. 10. 15:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Kevesebb, mint két hét.


Egyébként 3 napig nagyon optimális esetben él egy spermium és ehhez azt várni, hogy spontán korábban megérik egy petesejt most a kedvetekért... :)


Nyilván az esélyt nem lehet kizárni, de én azért egy komolyabb hormonlöketnek feleslegesen nem tenném ki a barátnőm, csak hogy biztos ne legyen gyerek. Ha nagyon rettegtek, akkor persze irány a nőgyógyász, de ha ennyire féltek az esetleges gyermekáldástól, akkor amennyiben már ott vagytok, írassatok fel egy fogamzásgátlót.

2014. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm!:) hát, mivel mást nem tudunk tenni, várunk. remélem minden aggodalom feleslegessé fog válni, még nem szeretnénk gyereket.

kivételesen nagyon bízom benne hogy nem sikerült...

esetleg még annyi hogy hogytudnám rávenni hogy menjünk el dokihoz? ahogy ismerem nem akarna menni. csak félek nehogy túl késő legyen...

2014. jún. 10. 16:46
 7/14 A kérdező kommentje:

nemigazán hagy nyugodni ez a téma.

1-10ig mennyi rá az esély ?:D miktől függ?

2014. jún. 10. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az én, vagy az engem lepontozó rendkívüli szakmai tájékozottsággal rendelkező emberkék válasza érdekel, de nézd. Kimondottan a menstruáció után vagytok. A méhnyálkahártyának még idő kérdése, hogy feldúsuljon és érjen, hogy megfelelő közeget képezhessen a zigóta megtapadásának. Ez a réteg most bomlott és szakadozott le.


[link]


Ez alapján az ábra alapján le tudod követni, hogy hol vagytok. A petesejt az ovulációt _követően_ termékenyíthető meg nagyjából 12 órán keresztül. Konkrét esélylatolgatásba nem érdemes belemenni olyan adatok nélkül, mint pl a barátnőd jellemző menstruációs ciklus-hossza.

Mint ahogy a legalsó grafikon is mutatja, elég jól be lehet lőni a menstruáció időpontját hőméréssel is (bár ez inkább hosszabb távon használatos), szóval, ha nézitek teszem azt 10 napig (ugyanabban a napszakban, lehetőleg reggel, kelés után) és három napon keresztül nem ugrik egy egész határozott +0,5C-t, akkor nem kell pánikolni, mert egy spermium se örökéletű. De amúgy minek élveztél bele gumi nélkül, ha ennyire nagy para?

2014. jún. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most várom a babámat,aki a menstruáció utáni első napi szerelmeskedés gyümölcse:D. Nyilván akkor még nem elég vastag a nyálkahártya,de mire a beágyazódásig hátralévő kb. egy hét eltelik,elég vastag lesz:D..
2014. jún. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: A GyIK-en általánosságban 130 az átlagos IQ és 19cm az átlagos pénisz méret. Semmiképp nem mondanám egy szokvány közösségnek.


Papírforma szerint menstruáció után még van egy "üresjárat", amíg nem lehetne gond. Nyilván ez mindenkinél más hosszúságú és rengeteg dologtól függ. Nem annyira rendkívül könnyű a hónapban elkapni pont azt a nagyjából 2-3 napot, amíg össze lehet hozni a gyereket és most azért bevetetni vele a csajjal egy gyógyszert, mert akár korábban is bekövetkezhet a peteérés... Jó hogy már nem 14 napos ciklussal számolunk.


A kérdező barátnője meg tudja állapítani, hogy kb hol tarthat most a ciklusban. Erre kell alapozni. Nem arra, hogy mással, pontosan meg nem határozott körülmények között ez meg az megtörtént.

2014. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!