Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Már szült Anyukák, tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már szült Anyukák, tabletta helyett hagyományos spirál vagy Mirena?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok két gyerek után, jelenleg tablettát szedek, de nem sok sikerrel. Már negyedik hónapja szedem, de van hóközi vérzésem is. Fél éve szültem. A libidóm kevesebb mint nulla.

Gondolkodom tartósabb jobb megoldásban, de nem tudom mi legyen, mert hagyományos spirál esetén ugyan van libidó, mivel nincs hormon, de lehet megtermékenyülés, és erős vérzés, a Mirena esetében pedig úgy olvastam, szintén nulla a libidó.

Szóval tapasztalatokat várok, mert ez a tabletta a fentiek miatt nem maradhat egyébként a Mirabellát írta fel az orvos.



2014. jún. 20. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén 2 gyerek után (38) fogamzásgátlót szedek, mert nekem az orvos ezt ajánlotta. Én is hallottam már mindenfélét az általad említett eszközökről, sőt egy darabig Mirenat akartam, de nekem az orvosom nem ajánlotta....még. Ő későbbre javasolta.

Szerintem próbáld meg megbeszélni a nőgyógyászoddal, ő csak tapasztaltabb ezen a téren, biztosan sokkal több infót, visszajezést kap velük kapcsolatban.

2014. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A még nem szült anyukák kicsodák? - kérdezte a válaszoló joggal.
2014. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A spirált nem akarta rám erőltetni, de azt javasolta, mert hosszútávú és nem kell vele foglalkozni. Gondoltam adok magamnak egy kis időt, ezért kezdtem gyógyszerrel. Amikor huszonévesen szedtem, semmi gondom nem volt, libidó változás sem volt, de most...

A szülés után nem rögtön ezt szedtem, hanem Azaliat, akkor nem volt gond, de azt mondta a doki, ha már nem szoptatok, teherbe is eshetek mellette.

Annyit javasolt még, ha nem tudom eldönteni, hogy bírom -e mentálisan viselni a spirált, is, hogy belém van építve valami, mert érezni nem fogom, ha csak be nem képzelem, akkor kezdjem a hagyományossal.

A hagyományossal az a gondom, hogy megtermékenyülés lehet, a másikkal meg a libidó.

De ha már jobb lenne a libidóm mint a gyógyszer mellett és ezt legalább hárman is megerősítenék, hogy nem annyira gáz, akkor megoldódna a kérdésem és a Mirenát választanám.

De a libidó fontos, mert ebbe szerintem mindenki belekattan hosszútávon.

Hogy nem találtak még ki eddig olyat ami nem fáj, nem okoz libidó csökkenést és biztonságos is.

2014. jún. 20. 10:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak a konstruktív hozzászólást!
2014. jún. 20. 10:41
 5/14 anonim ***** válasza:
És arra nem gondoltál, hogy megpróbálj más tablettát? Én pl.Symiciat szedek, és rettentően kívánom a szexet, egyáltalán nem befolyásolja negatív irányban az étvágyamat....manapság már annyiféle tabletta van, érdemes lenne kipróbálni, biztosan van olyan ami nem csökkenti a libidódat, nem gondolod? Vagy mindenképpen gyógyszermentes fogamzásgátlásban gondolkodsz? #1
2014. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már elolvastam egy rakat betegtájékoztatót és mind kb. ugyanazt tudja, hasonló összetétellel így gondolom a hatás is hasonló lehet. Ezt konkrétan nem ismerem. Megnézem. Köszönöm!! Csak úgy akarok visszamenni az orvoshoz, hogy legalább magamban eldöntsem, hogy mi is legyen.
2014. jún. 20. 11:07
 7/14 anonim ***** válasza:
A Yadine is jó, párpmmal nem észleltünk mellékhatást
2014. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes lehet szülés előtt anyának lenni :D Köszönöm, ezen derültem.
2014. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: mi értjük a poént:D


Eszembe jut egy Friend epizód:


Chandler: Monica, te már anyuka vagy, csak baba nélkül.

Monica: MI???:D

2014. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem két éve Mirenám van, egyből a szülés utáni első kontrollon tette föl a nőgyógyászom.

Előnyei: kényelmes, nem fáj, nem zavaró, a menstruációm gyenge, egyáltalán nem görcsölök, tisztasági betét elég.

Hátránya: sokszor van ilyen-olyan fertőzésem, volt hosszú méhgyulladásom is, amiket a spirálnak tulajdonítok - a doki azt mondta, hogy hát igen, ez ezzel együtt jár - a jelzőszál a kórokozókat egyenesen bevezeti a méhbe, sokkal jobban kell vigyázni. A ciklusom 29 napról 21-23 napra csökkent, háromhetente megvan a havim :/ A libidóm nekem is szinte nulla, nem tudom, hogy a Mirenának köszönhető-e, mert én az első gyerek után se kívántam egyáltalán a szexet, pedig akkor nem védekeztünk sehogy. (második terhesség alatt aztán megint nagyon kívántam, szülés után újra lenullázódott...)

Szóval nem tudom, szeretem-e vagy nem, egyenlőre olyan drága volt, hogy nem fogom levetetni idő előtt, mert az viszont sokat nyom a latban, hogy teljesen biztonságban érzem magam, most nagyon nem lenne szerencsés egy harmadik baba (bár később még szeretnénk)


32N, 2 kisgyerekkel

2014. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!