Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő alatt szívódik föl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő alatt szívódik föl a fogamzásgátló tabletta (Femoden) alkohol fogyasztása mellett? Sajnos hánytam a tabletta bevétele után kb 9 órával, normál esetben elvileg föl kellett szívódnia, de befolyásolja e esetleg az alkohol?

Figyelt kérdés
Este 7-kor vettem be a levél utolsó előtti szemét, rá kb. 2 órára elkezdtünk iszogatni (borozni)és grillezni. Sajnos nem tett jót a bor, később kb. hajnali 4-kor felébredtem és ki kellett mennem hányni. Van rá esély, hogy nem szívódott föl rendesen a tabletta? 9 óra telt el a gyógyszer bevétele után. Utána másnap bevettem az utolsó tablettát a szokott időben és tartottam 7 nap szünetet. Holnap kezdem el a következő levelet. (Több, mint fél éve szedek fogamzásgátlót) Szerintetek védve vagyok? Köszönöm a válaszokat előre is!

2014. júl. 13. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Védve vagy igen, az első levél és az utána következő menstruáció után már oké vagy!

Ami a hányást illeti, szerintem nem hiszem, hogy a tabletta miatt volt, bár én másfajtát szedek, de tudod, hogy hányszor piáltam rá? Sose volt semmi bajom tőle! :)

Bár ez lehet, hogy egyénenként változó, de szerintem nem ettől lettél szarul...

2014. júl. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Tudom, hogy nem a tabletta miatt lettem szarul, hanem a bortól. Kérdésem lényege az volt, hogy elegendő idő telt e el a tabletta bevételétől számítva addig, hogy kihánytam. Olvastam valahol olyasmiről, hogy alkohol hatására (ha nem masszív alkoholista az ember), lelassul a tabletta felszívódása, tehát ezért kérdeztem, hogy vajon elegendő volt e neki 9 óra.
2014. júl. 22. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!